Liczy się kreatywność. Konkursy na projekt sztandaru i dla amatorów fotografii

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Obchody 30-lecia samorządu terytorialnego z powodu epidemii musiały przybrać nieco zmienioną formę. Gmina postanowiła zaangażować mieszkańców w obchody, zachęcając ich do wzięcia udziału w konkursach tematycznych.

Organizatorem obydwu konkursów jest gmina Łysomice i to właśnie mieszkańcy z jej terenu mogą wziąć udział w kreatywnej rywalizacji. 

REKLAMA

Celem konkursów jest rozwijanie wrażliwości artystycznej uczestników, rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej, a także umożliwienie uczestnikom zaprezentowania swojego talentu – opowiada Justyna Paczkowska, spec. ds. promocji i kultury w Urzędzie Gminy Łysomice.

Pierwszy konkurs polega na stworzeniu projektu, który miałby stać się wzorem lub inspiracją do powstania sztandaru gminnego. Najważniejszym elementem projektu powinien być obraz graficzny, związany z tematyką herbu gminy Łysomice. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwie prace konkursowe, wykonane dowolną techniką plastyczną w formacie A3 lub A4. Drugi konkurs dedykowany jest amatorom fotografii i odbywa się pod nazwą „Gmina Łysomice dawniej i dziś”. W tym konkursie każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Uczestnicy muszą zestawić ze sobą dwa zdjęcia.

Pierwsze zdjęcie, zrobione w okresie ostatnich 30 lat (niekoniecznie przez uczestnika), powinno przedstawiać charakterystyczny element z terenu gminy Łysomice. Wyboru dokonuje uczestnik, może to być miejsce, budynek, drzewo, kapliczka, polana itp. Drugie zdjęcie powinno przedstawiać to samo miejsce, ale musi być aktualne. Chodzi o to, aby pokazać, jak duża zmiana nastąpiła – wyjaśnia Justyna Paczkowska.

Konkursy skierowane są do wszystkich mieszkańców od 5. do 100. roku życia. Laureaci pierwszych trzech miejsc w obydwu konkursach otrzymają nagrody rzeczowe. Prace należy nadsyłać do 25 czerwca w formie elektronicznej na adres e-mail: j.paczkowska@o2.pl. Ogłoszenie wyników w konkursie graficznym i plastycznym nastąpi 26 czerwca na stronie internetowej gminy i w mediach społecznościowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *