Licytacje dla Koziego Zakątka. Trwa zbiórka na odbudowę zniszczonych dachów

Box1 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Nawałnica, która przeszła przez Czarne Błoto 19 czerwca, zdewastowała dach domu państwa Jaskólskich i dach koziarni. Właściciele gospodarstwa ekologicznego potrzebują pomocy, bo dachy trzeba odbudować jak najszybciej, a to przekracza ich możliwości finansowe. Ludzie dobrego serca błyskawicznie podjęli działanie, organizując zbiórkę i licytacje.

Koszt odbudowy obu dachów to ponad 80 tys. zł. Do tej pory udało się uzbierać 40 proc. tej sumy – w postaci darowizn na prywatne konto Zbyszka Jaskólskiego, w trakcie charytatywnego koncertu i dzięki wyprzedaży wyposażenia z gospodarstwa. To jednak nie koniec, dlatego cały czas można pomagać za pośrednictwem portalu zrzutka.

REKLAMA

Specjalnie w tym celu na portalu Facebook została także utworzona grupa do licytacji na dachy dla Koziego Zakątka. Jak to działa? Aukcję można wystawić samodzielnie lub zgłosić ją do administratorów grupy. Przedmiot lub usługę trzeba opisać, dołączyć zdjęcia i podać cenę wywoławczą. Licytacje odbywają się w komentarzach. Po ich zakończeniu osoba wystawiająca dany przedmiot sama kontaktuje się z wygranym w celu ustalenia szczegółów. Ważne! Wpłat za licytacje można dokonywać tylko i wyłącznie za pośrednictwem zrzutki.

Na aukcjach do tej pory pojawiły się m.in. ręcznie wykonywane kartki okolicznościowe, kurs kreatywności, poradnik senny dla rodziców niemowląt, sesja zdjęciowa w plenerze, domowy sernik, zakładki do książek a nawet… niedzielny obiad w towarzystwie admirała i hrabiny czy przejażdżka ciągnikiem. Ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia, a każdy gest to kolejna cegiełka, przybliżająca do celu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *