Liceum w Dobrzejewicach rekrutuje

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. nadesłane

Ósmoklasiści, obecnie szykujący się do egzaminów, niedługo staną przed wyborem szkoły, w której spędzą następne lata, zdobywając dalszą wiedzę. Do zainteresowania się jego ofertą zaprasza Liceum w Dobrzejewicach, które przyszłych uczniów chce skusić atrakcyjnymi warunkami. 

Mało liczne klasy, dzięki którym nauka przypomina niemal indywidualną, a także indywidualne właśnie podejście do uczniów charakteryzują dobrzejewicką placówkę, która ponadto oferuje możliwość sprawdzenia się na zajęciach z seniorami i przedszkolakami, darmowe bilety czy darmowy kurs na prawo jazdy. Szkoła zachęca do wzięcia udziału w rekrutacji do klasy pierwszej z rozszerzonym językiem angielskim. 

REKLAMA

– Wbrew stereotypowi licea wiejskie wcale nie są gorsze od miejskich. Przeciwnie, można by powiedzieć, że skoro liceów wiejskich jest w Polsce tak niewiele, to ich grono jest gronem elitarnym – mówi Janusz Iwański, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. – Oczywiście to lekka przesada, ale nasza szkoła naprawdę ma uczniom wiele do zaoferowania.

O tym, że zalet nie brakuje, nie trzeba przekonywać. Co jeszcze znajduje się w ofercie?

– Przede wszystkim komfort bycia zauważalnym. Nikt tu nie utonie w anonimowym tłumie. W grupach dziesięcio-, piętnastoosobowych budują się silniejsze więzi, zarówno uczniów z uczniami, jak i z nauczycielami. Wielu uczniów po krótszym lub dłuższym pobycie w innej placówce rezygnuje z niej i wybiera liceum w Dobrzejewicach, za główny powód podając kameralny charakter szkoły – tłumaczy dyrektor Iwański. – Wystarczą przecież dobre chęci, aby mieć możliwość rozwoju w wielu dziedzinach.

Uczniowie czerpią wiedzę nie tylko podczas lekcji – szkoła zapewnia także cały wachlarz zajęć pozalekcyjnych z każdego przedmiotu. W pakiecie jest również możliwość rozwoju w kierunku informatyki. Chcący zapoznać się bliżej z dziedziną robotyki, programowania czy grafiki komputerowej będą mogli to zrobić. Uczniowie regularnie jeżdżą na atrakcyjne wycieczki. Trzecioklasiści biorą udział w dodatkowych zajęciach, które przygotowują ich do matury. Wyniki tego egzaminu również są wysokie, o czym przekonać się można, zaglądając na stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

W Liceum realizowany jest rozszerzony program nauki języka angielskiego. Nauczanie języka jest tu o tyle łatwiejsze, że mało liczne klasy pozwalają na indywidualne podejście do ucznia. Dodatkowym atutem jest duża liczba godzin. 

 – Na lekcjach możemy więcej czasu poświęcić na rozmowy w języku angielskim, aby przełamać bariery w mówieniu. Rozwijamy kreatywność i uczymy się z wykorzystaniem także niestandardowych metod. Co więcej, każdy uczeń może odnieść sukces: dla jednego będzie to komunikatywna znajomość angielskiego, a dla drugiego studia w języku angielskim bądź też bezstresowe rozpoczęcie pracy w kraju anglojęzycznym – mówi Monika Stawska, nauczycielka języka angielskiego.

Szkoła oferuje ponadto darmowe bilety na dojazd i powrót ze szkoły, a także darmowy kurs na prawo jazdy. Bierze także udział w programie Erasmus+, dzięki czemu możliwa jest współpraca międzynarodowa. Lekcje trwają najpóźniej do godz. 15.45 i odbywają się we wspomnianych wcześniej mało licznych grupach. W przygotowaniu do egzaminów końcowych chętnie pomagają nauczyciele – w zakresie przedmiotów humanistycznych, matematycznych, przyrodniczych i językowych. Placówka współpracuje z Domem Kombatanta, co pozwala na przeprowadzenie warsztatów z seniorami oraz z przedszkolem, dzięki czemu uczniowie mogą stanąć po drugiej stronie ławki i zmierzyć się z rolą nauczyciela. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej Liceum: zsdobrzejewice.pl.

Tagged

1 thought on “Liceum w Dobrzejewicach rekrutuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *