Lenka z Obrowa walczy ze złośliwym nowotworem. Mieszkańcy organizują pomoc

Box1 Obrowo Wiadomości
Fot. materiał Urzędu Gminy Obrowo

Glejak nerwu wzrokowego, nowotwór złośliwy, zaatakował 2,5-letnią Lenkę Borkowską z Obrowa. Dziewczynka co tydzień musi przyjmować chemię. Koszty dojazdów do szpitala i medykamentów przekraczają możliwości finansowe rodziny. Sołtys wsi zorganizował pomoc dla chorej dziewczynki. Dołączyć mogą wszyscy chętni mieszkańcy.

Lenka przyjmuje chemię od listopada 2020 r. Łącznie będzie musiała dostać aż 70 wlewów.

REKLAMA

Potrzebujemy wsparcia finansowego na cotygodniowe wyjazdy do szpitala i specjalistyczne medykamenty do odpowiedniego postępowania z cewnikiem. Miesięczne koszty to około 2,5 tys. zł. Oprócz Lenki wychowuję jeszcze dwoje dzieci w wieku 14 i 17 lat. Odkąd zachorowała Lenka, mój mąż pozostaje jedynym “żywicielem” rodziny. Sami nie udźwigniemy ciężaru wszystkich kosztów – tłumaczy mama Lenki.

Sołtys Piotr Wojtylewski z żoną włączył się w pomoc dziewczynce. Cały dochód uzyskany ze sprzedaży we wtorek 3 marca w prowadzonym przez państwa Wojtylewskich Salonie Odzieży Używanej “Sara” zostanie przekazany dla małej Lenki. Sklep przy al. Lipowej 8 będzie otwarty w najbliższy wtorek od 9.00 do 18.00, a cały towar zostanie przeceniony o 30 proc. Każdy mieszkaniec może dołożyć swoją cegiełkę.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *