Legia Chełmża rozważa wycofanie się z rozgrywek. Zarząd prosi o wsparcie

Box2 Chełmża Sport Wiadomości
fot. Pixabay

Zarząd występującej na co dzień w kujawsko-pomorskiej grupie IV ligi Legii Chełmża rozważa wycofanie się rozgrywek. Powodem rozważania takich działań jest trudna sytuacja finansowa klubu.

W pierwszej części sezonu drużynie z Chełmży nie szło najlepiej. Później jednak zatrudniono nowego trenera, który odmienił grę zespołu. Pod wodzą trenera Durdy Legia Chełmża prezentowała się bardzo dobrze i szybko awansowała na 7. miejsce w tabeli IV ligi.

REKLAMA

Więcej o pierwszej rundzie sezonu w wykonaniu piłkarzy Legii Chełmża przeczytacie tutaj:

– W związku z trudną sytuacją finansową w klubie, spowodowaną pandemią, i brakiem perspektyw utrzymania drużyny seniorskiej na poziomie IV ligi, Zarząd rozważa wycofanie zespołu z rozgrywek. My jako Zarząd dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić płynność finansową Klubu, co do tej pory nam się w miarę skutecznie udawało. Niestety nasze możliwości finansowe w tym momencie się już wyczerpały – czytamy w komunikacie zamieszczonym na facebookowej stronie klubu.

Klub poinformował, że w wyniku trwającej epidemii stracił wszystkich dotychczasowych sponsorów. W komunikacie czytamy także, iż klub zwracał się do firm i przedsiębiorców z Chełmży i nie tylko z prośbą o wsparcie, ale takowego nie uzyskał.

Klub informuje także, iż prosił o pomoc posła Mariusza Kałużnego, jednak jemu także nie udało się pozyskać wsparcia dla chełmżyńskiego zespołu.

– Na chwilę obecną jedynym źródłem utrzymania Klubu jest dotacja z Urzędu Miasta, za którą bardzo serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Chełmży Panu Jerzemu Czerwińskiemu. Jednakże przy braku wsparcia sponsorów, którym dziękujemy za dotychczasową współpracę, i ona jest niewystarczająca do utrzymania zespołu na poziomie IV ligi – czytamy w komunikacie.

Zarząd klubu z Chełmży wciąż wierzy, że jest jeszcze szansa na wyjście z trudnej sytuacji finansowej i dokończenie sezonu w IV lidze. Przede wszystkim dlatego, że drużyna w ostatnim czasie spisywała się bardzo dobrze i zasługuje na reprezentowanie miasta.

Komunikat kończy się słowami:

– Więc do wszystkich: kibiców, sympatyków, przedsiębiorców i osób prywatnych, którzy chcieliby nam pomóc, zwracamy się z apelem o wsparcie w tej trudnej dla nas sytuacji, za co z góry serdecznie dziękujemy!

Osoby chętne do wsparcia Legii Chełmża mogą wpłacać pieniądze na te dane:

KS Legia Chełmża
Nr konta: 24 1020 5011 0000 9802 0013 3819
“Wsparcie dla klubu”

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *