Lech Wałęsa odpowie dziś w Chełmnie na wszystkie pytania

Box2 Powiat chełmiński Województwo
fot. Łukasz Piecyk

Były prezydent RP Lech Wałęsa spotka się w czwartek (10 stycznia) o godz. 12 z mieszkańcami Chełmna. Spotkanie odbędzie się w Kinoteatrze „Rondo”. Prezydent przyjedzie na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół nr 2 Jacka Kordowskiego.

Nie tylko uczniowie ZS 2 spotkają się z Lechem Wałęsą. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni również seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcy, którzy otrzymali wejściówki.

Spotkanie z noblistą ma potrwać około godziny.

REKLAMA

– Będzie okazja zadać panu prezydentowi pytania, jak nam obiecano w jego biurze, bez żadnych ograniczeń tematycznych – mówi Jacek Kordowski. – Lech Wałęsa to człowiek, który przy całej swojej kontrowersyjności pozostaje człowiekiem otwartym, zawsze chętnym do dyskusji na każdy temat. Byle z taktem. Będzie go można zapytać dosłownie o wszystko. Jedyny wymóg jest taki, żeby było to w formie kulturalnej. Prezydent powiedział, że nie boi się żadnych pytań. Irytuje go tylko, że czasem forma bywa nieuprzejma. Nie będzie pytań tabu.

Według jednej wersji prezydent przyjedzie o godz. 11, żeby odpocząć i zrelaksować się po podróży, według drugiej przybędzie od razu na 12 do „Ronda” na spotkanie.

Przypomnijmy, pierwotnie Wałęsa miał przyjechać do Chełmna 26 listopada. Wówczas jednak odwołał wizytę z powodu sprawy sądowej z Jarosławem Kaczyńskim. Miał też wtedy pewne problemy zdrowotne.  

– Myślę, że będzie to cenne doświadczenie zwłaszcza dla ludzi młodych – dodaje Kordowski. – Jako dyrektor szkoły, chcę ich uczyć przede wszystkim pluralizmu, dyskutowania na wysokim poziomie. Staram się sprowadzać do naszego miasta bardzo ciekawych ludzi, ale jednocześnie kontrowersyjnych, o najróżniejszych poglądach. Chcę by młodzież miała możliwość spotkania się z każdym. Moim zamiarem jest sprowadzanie wielkich nazwisk do małego Chełmna.

Program będzie się składał z krótkiego wystąpienia prezydenta, po którym będzie możliwość zadania mu pytań.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *