Kujawsko-Pomorskie Samorządowym Liderem Edukacji

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Statuetka Samorządowy Lider Edukacji, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Województwo kujawsko-pomorskie zostało wyróżnione tytułem Samorządowego Lidera Edukacji. Gala wręczenia certyfikatów odbyła się w Lublinie. Czym samorząd naszego województwa zasłużył sobie na taki tytuł?

W ogólnopolskim konkursie docenione zostały działania województwa w zakresie edukacji, m.in. dzięki takim projektom jak Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, czy też inwestycjom w szkołach. W gali w Lublinie uczestniczył członek zarządu naszego województwa Sławomir Kopyść.

REKLAMA

– Na podstawie rekomendacji naukowców zasiadających w kapitule konkursu certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznajemy województwu kujawsko-pomorskiemu, jako samorządowi, dla którego rozwój oświaty jest niezaprzeczalnie priorytetem, a inwestowanie w nowoczesną wiedzę stanowi obszar szczególnego zainteresowania i znaczących sukcesów samorządu – czytamy w recenzji komisji oceniającej działania samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Konkurs “Samorządowy Lider Edukacji” organizowany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC od 2011 roku. Certyfikaty otrzymują gminy, powiaty i samorządy województw, które przyczyniają się do upowszechniania najwyższych standardów w lokalnej polityce edukacyjnej i charakteryzują się innowacyjnymi rozwiązaniami.

Województwo kujawsko-pomorskie zostało docenione m.in. za rozbudowę Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Toruniu i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy, projekt Astrobaz Kopernik i popularną Kujawsko-Pomorską Szkołę Internetową, która wspierała uczniów w dobie nauki zdalnej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *