Kujawsko-Pomorskie na rowery! Rajd również w Toruniu

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Tegoroczny rajd w Kruszwicy, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

28 sierpnia w Toruniu, a wcześniej także w Dobrzyniu nad Wisłą i w Bydgoszczy – tak prezentują się sierpniowe rajdy w ramach cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Na dwa z nich trwają obecnie zapisy. Najbliższy, bydgoski, rajd odbędzie się już 7 sierpnia, a limit miejsc już się wyczerpał.

Kolejne rajdy w ramach cyklu odbędą się 14 sierpnia w Dobrzyniu nad Wisłą (pow. lipnowski) i 28 sierpnia w Toruniu. Pierwszy z nich liczyć będzie 28 km. Z kolei toruński rajd to 23 km, ze startem z przystani przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Trasa prowadzić będzie głównie po lewej stronie Wisły, choć uczestnicy zawitają także na drugi brzeg, pokonując przy okazji oba toruńskie mosty. Trasa rajdu dostępna jest tutaj. Trwają też zapisy na wydarzenie.

REKLAMA

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. To doskonały sposób na poznawanie urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam całe rodziny do udziału w rajdach – zaprasza marszałek województwa Piotr Całbecki.

Pierwszych 200 zarejestrowanych na rajdy uczestników może liczyć na bezpłatne pakiety startowe. Ponadto, przygotowano też konkursy z nagrodami. Niedawno odbyły się już dwie imprezy z cyklu Kujawsko-Pomorskie na rowery. Rajdy odbyły się w Brodnicy i Kruszwicy.

Cykl Kujawsko-Pomorskie na rowery organizowany jest przez Urząd Marszałkowski od 2015 roku. W dotychczasowych rajdach wzięło udział łącznie 10 tys. rowerzystów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *