Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia oferuje pomoc ofiarom przemocy

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną oferuje działająca w regionie Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Wsparcie można uzyskać codziennie w godz. od 17:00 do 21:00, dzwoniąc pod nr telefonu 800 154 030, również w dni wolne od pracy. 

Z powodu epidemii przerwane zostały cykliczne dyżury prawników bezpłatnie udzielających porad ofiarom przemocy. Teraz powracają i również oferują pomoc.

REKLAMA

– Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia to nie tylko udzielanie porad telefonicznych, ale również spotkania osobiste czy porady za pomocą poczty elektronicznej. Istnieje także możliwość umówienia się na spotkanie z prawnikiem lub psychologiem w Toruniu – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Kujawsko-Pomorską Niebieską Linię nadzoruje Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy, którego prowadzeniem zajmuje się Urząd Marszałkowski. Biuro udziela bezpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej ofiarom przemocy, pomaga rozwiązywać problemy związane uzależnieniem od alkoholu, narkotyków oraz hazardu. Jego pracownicy angażują się w pomoc m.in. w sprawach z zakresu wykonywania władzy rodzicielskiej, czy ustalania osobistych kontaktów z dzieckiem i alimentacją. Wśród podejmowanych przez nich działań znajdują się interwencje w instytucjach, z którymi pokrzywdzeni muszą się kontaktować, ale też prowadzenie mediacji między stronami konfliktów. Biuro może ponadto, w uzasadnionych przypadkach, zapewnić zastępstwo procesowe. Zajmuje się również kampaniami społecznymi oraz akcjami medialnymi. Zespoły interdyscyplinarne, a także osoby, pracujące w pierwszym kontakcie z doświadczającymi przemocy mogą liczyć na szkolenia, tak samo jak ci, którzy którzy zajmują się korekcją postaw sprawców przemocy w rodzinie.

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną pod nr tel. 800 154 030 lub mailowo, pod adresem niebieskalinia@kujawsko-pomorskie.pl.

Dyżury pracowników Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy w Toruniu odbywają się w siedzibie biura, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73. Pomoc można uzyskać również w innych miastach regionu – Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu, Brodnicy oraz Chełmnie. Więcej informacji o dyżurach znaleźć można tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *