Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Za nami kolejny tydzień

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła nie zwalnia tempa i wciąż realizuje swoją wakacyjną ofertę. Za nami kolejny tydzień transmisji, podczas którego można było doświadczyć wirtualnej wycieczki do planetarium w Grudziądzu, zwiedzania atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej, historii mody ludowej, toruńskich legend, jogi oraz gra w krykieta dla całej rodziny. 

– Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą odwiedzamy atrakcyjne miejsca, m.in. muzea i parki krajobrazowe – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

REKLAMA

Dziś odbyły się już cotygodniowa lekcja języka polskiego poświęcona wpływowi literatury na nasze życie, którą poprowadziła nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Strzygach Marta Owczarek-Boraczyńska. W podróż do najciekawszych atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej zabrali widzów przewodnicy Dominika i Krzysztof Jastrzębscy. O działaniu czujnika do parkowania opowiedział Łukasz Dworski z Centrum Edukacyjnego ROBOproject. Ciekawą lekcję dał również Sebastian Soberski z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu. Wspólnie z widzami spojrzał w niebo, by zbadać promieniowanie elektromagnetyczne emitowane w kosmosie. 

Wczoraj odbyły się z kolei kolejne zajęcia z historii biletów i komunikacji miejskiej, poprowadzone przez Marcina Żyndę z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu. Magdalena Budzyńska, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Turznie wyjaśniła natomiast co mają wspólnego matematyka i architektura. Izabela Grochowska z Muzeum Oświaty w Bydgoszczy dokonała przeglądu tańców narodowych. Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie Mariusz Krzemiński poprowadził zajęcia z gry w krykieta. 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Zajęcia nadawane są na żywo, prosto z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, ale też z innych miejsc, tematycznie związanych z przedmiotem zajęć.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *