Kujawsko-Pomorska e-Szkoła z ofertą wakacyjną

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Gra w bule, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Rok szkolny za nami, ale nie oznacza to, że Kujawsko-Pomorska e-Szkoła wstrzymuje działalność. Na lipiec i sierpień zaplanowano zajęcia, które mogą być dobrą alternatywą na spędzanie wolnych dni. Pierwsze zajęcia w piątek 3 lipca dotyczyły gry w bule.

– Proponujemy zajęcia, które pozwolą rozwinąć wiedzę o regionie, poznać dziedzictwo Kujaw i Pomorza oraz ciekawie spędzić czas wolny od nauki. Pomysłów jest wiele, mamy nadzieję, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

REKLAMA

Wczoraj na kanale Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły pojawił się m.in. materiał opowiadający o Światowych Dniach Młodzieży z 1989 roku w Santiago de Compostela w Hiszpanii, przygotowany przez Jana Wyczółkowskiego z Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z kolei zajęcia poświęcone podróżom i historii biletów komunikacji miejskiej poprowadził pracownik toruńskiej Biblioteki Pedagogicznej, Marcin Żynda, a o tym, jak przygotować publiczne wystąpienie opowiedział Jakub Wiśniewski.

Dziś przyszedł czas na promowanie aktywności fizycznej i zajęcia z gry w bule. Poprowadził je Mariusz Krzemiński, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie w powiecie Chełmińskim. Dziś również zaprezentowany został temat Światowych Dni Młodzieży. Jego przygotowaniem znów zajął się Jan Wyczółkowski, który opowiadał o spotkaniach młodzieży z Janem Pawłem II. Dziś również Mateusz Osowski z Exea Data Center w Toruniu wygłosił wykład zatytułowany “Gdzie internet ma swój dom?”. 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Zajęcia nadawane są na żywo, prosto z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu, ale też z innych miejsc, tematycznie związanych z przedmiotem zajęć.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.