Kujawsko-Pomorska e-Szkoła wróciła po przerwie świątecznej

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

15 kwietnia rozpoczął się kolejny, piąty już tydzień funkcjonowania Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły. Po świętach uczniowie co prawda do szkół fizycznie nie wrócili, ale mogą znów korzystać z lekcji online, które są odpowiedzią województwa na decyzję rządu o zamknięciu szkół.

Wczorajsze transmisje rozpoczęły się językiem angielskim dla ósmoklasistów i językiem polskim dla pierwszych klas szkoły średniej.

REKLAMA

– Po świątecznej przerwie od nauki ruszamy z nowymi e-lekcjami. Na uczniów szkół podstawowych i średnich czekają ciekawe zajęcia, opracowane przez metodyków i nauczycieli specjalistów. Zachęcam do wspólnej nauki – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Zajęcia prowadzone są przez najlepszych nauczycieli, realizujących program przygotowany przez metodyków pracujących w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. W ramach e-Szkoły nadawanych jest nawet do 20 interaktywnych lekcji dziennie. Zajęcia nadawane są za pośrednictwem portali www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

E-Szkoła transmitowała łącznie już ponad 250 lekcji, prowadzonych przez 33 nauczycieli ze szkół z całego województwa. Nagrania odtworzono już ponad 1,2 mln razy.

Przed świętami uczniowie mieli okazję wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadził ksiądz Damian Wasilewski. Przygotowane zostały również zajęcia z wychowania fizycznego, poprowadzone przez Mariusza Krzemińskiego wraz z wnuczkiem Dominikiem, a także “zabawy z nauką” autorstwa Ewy Skrzypczak i Sławomira Żebrowskiego, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak można zadbać o własne zdrowie.

E-Szkołę oglądają nie tylko uczniowie z województwa. Wejścia na strony odnotowywane są w całej Polsce, ale też za granicą – m.in. w Wielkiej Brytanii,  Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, a nawet Australii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *