Kujawsko-Pomorska e-Szkoła wciąż nadaje! Co w tym tygodniu?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
E-lekcja języka angielskiego prowadzona przez Macieja Doksę, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Rozpoczął się kolejny tydzień zajęć z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. Choć z uwagi na powrót uczniów do szkół musiała zmienić się formuła, to wciąż można korzystać z oferty internetowego nauczania. W trakcie zajęć można rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać wiedzę, a także przygotować się do klasówek i egzaminów.

Oferta skierowana jest zarówno do uczniów szkół podstawowych, jak i średnich. Program zajęć na dziś (12 października) przewiduje zajęcia z języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie.

REKLAMA

– Po wakacjach uczniowie powrócili do szkół, więc formuła naszej e-Szkoły musiała ulec zmianie. Wszystkim naszym sympatykom proponujemy popołudniowe zajęcia pozalekcyjne i uzupełniające wiedzę zdobywaną w szkole. W naszym planie lekcji znajdą się nie tylko zajęcia z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka angielskiego, ale też spotkania z katechetą i zajęcia powtórkowe, które będą pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty i matury – podkreśla marszałek województwa Piotr Całbecki.

We wtorek czekają nas z kolei lekcja angielskiego, poświęcona tematyce zdrowotnej, lekcja historii o konsekwencjach kongresu wiedeńskiego i lekcja matematyki dla maturzystów, omawiająca zadania testowe. 

Środowe zajęcia przyniosą kolejne lekcje z języka polskiego, poświęcone m.in. twórczości Jana Kochanowskiego. Zajęcia z fizyki przybliżą tematykę kinematyki, podczas geografii podjęte zostaną zadania maturalne, a lekcja biologii opowie o replikacji DNA.

W czwartek o dojrzałości i kształtowaniu osobowości opowie ks. Dawid Wasilewski. Na lekcji matematyki dowiedzieć się będzie można więcej o działaniach na ułamkach i polach powierzchni figur płaskich. Zajęcia z biologii pozwolą zapoznać się z podstawami genetyki i dziedziczenia cech, a podczas zajęć z chemii będzie można poznać wzory i nazwy soli.

W piątek, na zakończenie tygodnia e-Szkoła przygotowała lekcję fizyki poświęconą skalom wszechświata, a także zajęcia gramatyczne z języka angielskiego i niemieckiego.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *