Kujawsko-Pomorska e-Szkoła w setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
„O Wojtyle po ludzku” mówić będą ks. Dawid Wasilewski (na zdjęciu) oraz Karolina Olszewska i Jan Wółkowski, fot. Szymon Zdziebło www.tarantoga.pl dla UMWKP

18 maja obchodzimy setną rocznicę urodzin papieża Polaka, Jana Pawła II. Patrona naszego województwa uczci także Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, która dla uczniów przygotowała warsztaty i katechezy poświęcone papieżowi. 

E-Szkoła rozpoczyna dziesiąty tydzień nadawania. Tym razem zdalne nauczanie w poniedziałek nie zaczęło się tradycyjnymi lekcjami – te wrócą we wtorek. Z okazji setnej rocznicy urodzin papieża, poza specjalnymi zajęciami, przygotowano także kącik poezji, a także minikoncert. 

REKLAMA

 – Święty Jan Paweł II kierował nauczanie do ludzi młodych. Spotkania z młodzieżą były stałym punktem papieskich pielgrzymek. Jego słowa niosły otuchę, były impulsem do działania i zmiany życia na lepsze. W programie wojewódzkich obchodów setnej rocznicy urodzin papieża Polaka nie mogło zabraknąć wydarzeń kierowanych do tej grupy wiekowej – mówi marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

W przygotowaniu katechez i warsztatów online brało udział Laboratorium św. Jana Pawła II przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Co znajduje się w programie? Za nami jest już poranna katecheza prof. Waldemara Rozynkowskiego z UMK, zatytułowana “Nasze spotkania z papieżem Janem Pawłem II. O papieskich śladach w województwie kujawsko-pomorskim”, a także wykład o Janie Pawle II i beatyfikacji księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego, poprowadzony przez Michała Brzozowskiego i Karola Kłosowskiego z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Na godz. 18:00 zaplanowano występ Teatru Szpila z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, który zaprezentuje papieską poezję. Z kolei o 19:00 zespół Z nocy w Moc da minikoncert “Wojtyła akustycznie”. Pełen program dzisiejszych transmisji znaleźć można tutaj.

Od jutra e-Szkoła wraca z normalnymi lekcjami. Zajęcia nadawane są za pośrednictwem portali www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *