Kujawsko-Pomorska e-Szkoła przed maturą. Jak przygotować się do egzaminów?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Już w przyszłym tygodniu uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych rozpoczną egzaminy. W nauce przed maturą pomóc może Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, która swoje materiały przygotowuje w dużej mierze z myślą o maturzystach. Skorzystać z nich mogą również uczniowie pozostałych klas.

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

REKLAMA

W tym tygodniu zajęcia Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły realizowane są głównie dla maturzystów. Wśród tematów lekcji znajdziemy takie, jak “Analiza próbnej matury” czy “Jak oceniania jest wypowiedź pisemna?”. Aktualny plan zajęć dostępny jest tutaj.

Lekcje na żywo i zapisane transmisje można oglądać na czterech kanałach:

Pomysł powstania Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły był odpowiedzią na zamknięcie szkół z powodu wybuchu pandemii. Jej początki sięgają marca ubiegłego roku. Projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że transmisje kontynuowano nawet w wakacje. Od nowego roku szkolnego zmieniono nieco formułę – wynikało to z faktu powrotu do nauczania stacjonarnego. Teraz w ofercie znajdują się zajęcia popołudniowe, które poszerzają zainteresowania i pomagają w przygotowaniu do egzaminów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.