Kujawsko-Pomorska e-Szkoła działa już od ośmiu tygodni

Box2 Wiadomości
Zajęcia z fizyki w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

11 maja wystartuje kolejny tydzień z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. Zajęcia z matematyki z Anną Berent dla ósmoklasistów i języka angielskiego z Maciejem Doksą dla klas pierwszych szkoły średniej rozpoczną dziewiąty tydzień zdalnego nauczania.

Zajęcia z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą cieszą się dużą popularnością – łącznie zdobyły już 1,5 mln wyświetleń.

REKLAMA

–  Ten rekordowy wynik utwierdza nas, że e-Szkoła jest właściwą odpowiedzią na potrzeby uczniów, którzy ze względu na epidemię pozostają w domach. Duża oglądalność oczywiście cieszy, jednak nie to jest dla nas najważniejsze. Naszym celem jest wyposażenie uczniów w wiedzę, która pozwoli im przygotować się do czekających ich egzaminów i matury. To na tych wynikach zależy nam najbardziej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zajęcia prowadzone są przez najlepszych nauczycieli, realizujących program przygotowany przez metodyków pracujących w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. W ramach e-Szkoły nadawanych jest nawet do 20 interaktywnych lekcji dziennie. Zajęcia nadawane są za pośrednictwem portali www.kujawsko-pomorskie.pl; edupolis.pl; YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła, Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła.

Przez ostatnich osiem tygodni zajęć odbyło się ponad 500 lekcji, które zdobyły już razem 1,5 mln odsłon. E-Szkoła ma już 13 tys. subskrybcji. Najpopularniejsze z zajęć mają po 24 tys. wyświetleń. Wejścia na strony e-Szkoły odnotowywane są w całej Polsce, ale też za granicą – m.in. w Wielkiej Brytanii,  Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych, a nawet Australii.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.