Kuba i Kewin potrzebują pomocy. Trwa zbiórka na leczenie bliźniaków

Box2 Wiadomości
fot. siepomaga.pl

Dwaj bracia bliźniacy – Kuba i Kewin z Małej Nieszawki – od urodzenia zmagają się z trudami choroby. Wsparcie terapeutyczne i leczenie to duży wydatek, dlatego na portalu siepomaga.pl powstała zbiórka, mająca wesprzeć 8-latków. Mama bliźniaków prosi o wsparcie dla swoich dzieci.

Bliźniacy przyszli na świat 15 marca 2013 r. Od samego początku mieli problemy zdrowotne i wymagali intensywnej opieki medycznej.

REKLAMA

– Kubuś z powodu zbyt szybkiego porodu zmagał się z niewydolnością oddechową. Pierwsze dni życia spędził podłączony do respiratora, walcząc o życie. Już nigdy nie opuści go dziecięce porażenie mózgowe, a także wiążące się z tym pozostałe diagnozy. […] Niestety, brat bliźniak Kuby, Kewin, również zmaga się z problemami zdrowotnymi. Przeszedł zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i zapalenie mózgu. Po opuszczeniu szpitala Kewin nie umiał chodzić, mówić nie rozpoznawał miejsc, ani nikogo z najbliższego otoczenia – napisała w opisie zbiórki Karolina, mama bliźniaków.

Kuba ma również problem z oczami, który wymaga operacji. Terminy na NFZ są jednak odległe. W przypadku Kewina, praca z terapeutą przyniosła efekty. Nauczył się chodzić, mówić, może też nawet jeździć na rowerze. Przed nim jednak wciąż jeszcze dużo pracy.

– Chłopcy wciąż potrzebują wsparcia terapeutycznego, a także wizyt lekarskich, co wiąże się z dużymi wydatkami, dlatego proszę, pomóż… – prosi mama Kuby i Kewina.

Obecnie na zbiórkę wpłacono już 404 zł. Te pieniądze są pomocne, ale to wciąż mało. Zbiórkę na portalu siepomaga.pl znajdziecie tutaj. Klikając “Wesprzyj” można wpłacić pieniądze na leczenie bliźniaków z Małej Nieszawki.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.