Ku pamięci. W Czernikowie uczczą Piotra “Kubę” Kubowicza

Box2 Czernikowo Kultura Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W niedzielę 19 września w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie odbędzie się koncert ku pamięci Piotra „Kuby” Kubowicza, zmarłego w 2020 r. artysty Piwnicy pod Baranami, który był częstym gościem w gminie Czernikowo, prowadząc tu m.in. warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży.

Koncert „Ars Longa” to muzyczne wspomnienie wspaniałego artysty – zapowiadają organizatorzy. – Piotr „Kuba” Kubowicz kilkukrotnie u nas gościł, prowadząc warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży. Występował w Czernikowie z zespołem Piwnicy Pod Baranami, stworzył oprawę muzyczną mszy w czernikowskim kościele. Jego urok osobisty oraz barwne opowieści uczyniły spotkania z nim niezapomnianymi.

REKLAMA

„Ars Longa” to hołd złożony zmarłemu artyście przez jego przyjaciół. Wystąpią wybitni artyści prezentujący różne style muzyczne, których połączyła współpraca artystyczna z Piotrem „Kubą” Kubowiczem.
Koncert odbędzie się w niedzielę 19 września o godz. 18.00 w Auli Szkoły Muzycznej w Czernikowie. Obowiązują darmowe wejściówki. Więcej informacji udziela Piotr Buczyński pod nr. tel. 600 416 933.
Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Makowiskach, Marzena Michałowska-Kowalik (Stajnia Artystyczna w Marcinkowie). Projekt finansowany jest ze środków budżetu obywatelskiego powiatu toruńskiego i realizowany pod patronatem wójta gminy Czernikowo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *