“Ktoś chce mi zaszkodzić”. Lekarz z gminy Lubicz wkrótce stanie przed sądem

Box2
Fot. Pixabay

Znęcanie się nad bliską osobą, jazda pod wpływem środków odurzających i podrabianie dokumentów – takie zarzuty postawiła toruńska prokuratura lekarzowi z gminy Lubicz. Mężczyzna do żadnego z nich się nie przyznaje. Nie zgadza się również z opinią pacjentów, którzy krytykują działalność jego i samej przychodni.

O sytuacji w placówce zdrowia poinformowali nas mieszkańcy niewielkiej miejscowości w gminie Lubicz. Mówili o opryskliwości i braku w stosunku do pacjentów empatii. To jednak nie było ich jedyne zmartwienie. Próbowali dowiedzieć się, czy lekarz zatrzymany przez policję może dalej wykonywać swój zawód i ich leczyć.

REKLAMA

Mężczyzna został zatrzymany w połowie ub.r. za jazdę pod wpływem środków odurzających. Jak zaznacza prokuratura, mężczyzna zatargów z prawem ma więcej. Usłyszał bowiem zarzuty znęcania się nad żoną i fałszowania legitymacji służbowych, poświadczających jego współpracę z różnymi państwowymi instytucjami.

– Podczas przesłuchania zatrzymany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia – mówi Marcin Licznerski, p.o. szefa Prokuratury Rejonowej Toruń-Wschód. – Większość zarzutów jest o charakterze rodzinnym, z tego też powodu nie ujawniamy żadnych szczegółów zeznań.

Nam udało się skontaktować bezpośrednio z medykiem i poznać jego wersję zdarzeń. Mężczyzna w dalszym ciągu odpiera zarzuty organów ścigania, jak i zaprzecza doniesieniom mieszkańców.

– Podejrzewam, że jest osoba lub grupa osób, której szczególnie zależy na moim negatywnym wizerunku – tłumaczy. – Przychodnia prosperuje prawidłowo, przekroczyliśmy już 2 tys. zapisanych pacjentów i liczba ta wciąż wzrasta. Czy gdyby naprawdę było tak źle, mieszkańcy chcieliby się tu leczyć?

O poprawnym funkcjonowaniu lecznicy zapewnia także pracująca w placówce od 40 lat kobieta.

– Gdyby faktycznie działo się tu coś niepokojącego, z całą pewnością bym to zauważyła – zaznacza. – Zarzuty mieszkańców to absurd. A jeżeli ktoś się u nas źle czuje, nic nie stoi na przeszkodzie do zmian. Przepisanie się do innej przychodni obecnie jest darmowe.

Zarzuty, które w stronę lekarza sformułowała prokuratura, są jednak poważniejsze niż te głoszone przez mieszkańców. Jak tłumaczy lekarz, do organów ścigania zostały przesłane dwa anonimowe listy. To na ich podstawie doszło do zatrzymania.

– Z całą pewnością nie są to informacje prawdziwe – podkreśla mężczyzna. – Nieprawdą jest również to, że byłem pod wpływem środków odurzających.

Skąd w takim razie zarzut o prowadzenie pojazdu pod ich wpływem?

To nie był alkohol ani inne zabronione substancje – ucina doktor. – Zatrzymano mnie chwilę po zjedzeniu śniadania. W badaniu wyszła mieszanka różnych składników, dziś niektóre z nich są niedozwolone, w chwili zdarzenia tak jednak nie było.

Głosu w sprawie nie zabiera Izba Lekarska, która podkreśla, że prokuratorskie zarzuty nie są związane z wykonywanym przez lekarza zawodem. Medyk swoje obowiązki na terenie gminy Lubicz pełnić będzie przez kolejne 3 lata. Tak bowiem wynika z przedłużonej w ostatnim czasie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Wiele osób zwraca mi uwagę, że mam być ostrożny, mam uważać na to, co robię – dodaje mężczyzna. – Ktoś z pewnością z całej tej sytuacji czerpie dużo satysfakcji. Nie wiem, dlaczego. Może chodzi o przejęcie przychodni? Tego chyba się nie dowiem.

W sprawie podrobionych dokumentów prokuratura prowadzi odrębne postępowanie. Na ostateczną decyzję o skierowaniu kolejnego aktu oskarżenia musimy jeszcze poczekać.

7 thoughts on ““Ktoś chce mi zaszkodzić”. Lekarz z gminy Lubicz wkrótce stanie przed sądem

  1. Nie zgadzam się z tym, że ktoś w tym ośrodku jest oprysklipy. Wręcz przeciwnie, więc nie wiem dlaczego ludzie mówią takie rzeczy. Wszyscy, bez wyjątku, są bardzo mili. To prawda, chyba komuś bardzo zależy na złej opinii tego ośrodka. Czy ludzie nie mają swoich problemów , że tak bardzo kręcą ich sprawy innych?

  2. Nie zgadzam się z tym, że ktoś w tym ośrodku jest opryskliwy. Wręcz przeciwnie, więc nie wiem dlaczego ludzie mówią takie rzeczy. Wszyscy, bez wyjątku, są bardzo mili. To prawda, chyba komuś bardzo zależy na złej opinii tego ośrodka. Czy ludzie nie mają swoich problemów , że tak bardzo kręcą ich sprawy innych?

  3. Dokładnie tak, doktor bardzo uprzejmy ,jedyna wada sa spóźnienia,ale tak to człowiek na odpowiednim stanowisku.

  4. Z doktorem moge porozmawiac o wszystkim, co mnie niepokoi. Nie ma glupuch pytan, lepiej zapytac niz pozniej żałować. Wyjasni wszystko jak należy. Jesli nie mam mozliwosci przyjechac konsultuje telefonicznie. Do przychodni naleze od lat, teraz rowniez i moje dzieci. Gdy jestesmy chorzy, jesteśmy przyjeci niemalże od razu, nikt nie każe mi czekac 2 dni na wizytę. Niestety faktycznie ogromnym minusem jest spoznianie sie doktora. Nie mniej jednak ja przychodni nie zmienię!

  5. No cóż. Zdarzają się panu doktorowi wpadki, przypadki a ostatnio i wypadki, ale lekarz z niego niezły. Lekarz, ksiądz, nauczyciel w małej miejscowości zawsze łatwy cel. Każdy wytknie tylko to co złe, a o dobrym szybko zapomini. Dajcie już spokój temu osrodkowi i ludziom. Niech każdy swoje problemy sam rozwiązuje. Nie jesteście od wydawania wyroków.

  6. Widzę że w Grebocinie gruntowne zmiany. Pan doktor to cham był i do tego z niewielką wiedzą. Przypisał mojemu dziecku kiedyś antybiotyki więc mu z żoną mówimy że my to tak antybiotyki to wolimy po dokładnym zdiagnozowaniu dziecko małe ok roku itp. powiedział że on takie przepisuje a jak nam się nie podoba to kartę można zabrać. Innym razem poszedłem i mówię że mi kończyny drętwieją w nocy i spać nie mogę to mi przypisał środek nasenny. Poza tym jakoś nie zauważyłem żeby np. ręce mył. Nie wiem czy jest uzależniony ale lekarz to z niego słaby. D

  7. Wykszatałcony człowiek, a tłumaczy się jako dziecko. Ciekawe co jadł na to śniadanie. Poza tym pani, która pracuje tam 40 lat, niezbyt miło się wypowiada . Droga Pani, dopóki są pacjenci, Pani ma pracę, ośrodek istnieje, więc proszę nie mówić o przepisywaniu się, bezpłatnym. Fakt, mamy prawo wyboru ośrodka, ale idealne nie istnieją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *