Które samorządy pozyskują najwięcej środków unijnych? Znamy ranking “Wspólnoty”

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay.com

Pismo Samorządu Terytorialnego “Wspólnota” opublikowało Ranking wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014-2019. Wiemy, które samorządy były najskuteczniejsze w pozyskiwaniu pieniędzy unijnych. Jedna z gmin z regionu zajęła wysokie miejsce.

Pozycja samorządów w rankingu zależna była od wydatków ze środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca za lata 2014-2019. Wyjątek stanowił ranking województw – tutaj brany pod uwagę był okres 2014-2017.

REKLAMA

Wśród 16 województw, kujawsko-pomorskie zajęło 12. miejsce, zostając daleko w tyle za liderem – województwem podlaskim. Jeśli zaś chodzi o miasta wojewódzkie, wygląda to nieco lepiej. Na 18 miast 8. miejsce zajęła Bydgoszcz, podczas gdy Toruń 11. Na czele stawki uplasował się Olsztyn. 

Jeśli chodzi o powiaty, najwyżej w rankingu znalazł się powiat przasnyski w województwie mazowieckim. Powiat toruński zajął 72. miejsce z łącznie 314. powiatów. W województwie kujawsko-pomorskim najlepszy okazał się powiat wąbrzeski, który znalazł się na 14. pozycji. 

Wśród gmin wiejskich na 1. miejscu znalazła się gmina Ożarowice z województwa śląskiego. Na 8. pozycji znalazła się najlepsza z gmin w kujawsko-pomorskim – Płużnica. W powiecie toruńskim najwyżej znalazła się gmina Łubianka – na 241. miejscu. 

Pełen ranking “Wspólnoty” dostępny jest tutaj.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *