Kto zdobędzie puchar? W piątek w gminie Zławieś Wielka odbędzie się Bitwa Sołectw

Box2 Powiat toruński Zławieś Wielka
Fot. nadesłane

Kto w tym roku zdobędzie Puchar Wójta Gminy Zławieś Wielka? O tym przekonamy się już w piątek 31 maja na boisku orlik w Złejwsi Małej. To tam reprezentacje sołectw zmierzą się w turnieju piłki nożnej, organizowanym w ramach 8. edycji Bitwy Sołectw.

Wydarzenie to część odbywającego się już po raz 25. Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Jego hasłem przewodnim jest „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!”. Jedna z największych imprez sportu masowego w kraju rozgrywana jest w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Ten trwa od 26 maja do 1 czerwca.

REKLAMA

– Chcemy integrować, a przede wszystkim aktywizować naszych mieszkańców – podkreśla Paulina Zakierska z Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – Z roku na rok zainteresowanie sportowymi wydarzeniami rośnie.

Przez cały tydzień na wszystkich chętnych czekało mnóstwo spotkań i okazji do zdrowej rywalizacji. Swoją sprawność fizyczną testowali uczniowie szkół z terenu gminy, miłośnicy jogi, piłki nożnej, a także piłki siatkowej.

W piątek (31.05) w Szkole Podstawowej w Łążynie rozpocznie się festiwal integracyjny, a o godz. 10.00, w Domu Kultury w Górsku, spotkają się miłośnicy nordic walking.

Finałem będzie wielka Bitwa Sołectw, rozegrana na boisku orlik w Złejwsi Małej. Do rywalizacji stanie 9 drużyn z całej gminy.

– Sołectwa do rozgrywek przygotowują się od dawna – dodaje Paulina Zakierska. – Tradycją jest, że część rezerwuje w swoich budżetach środki na stroje czy specjalne gadżety. Część z uczestników cyklicznie też trenuje na lokalnych boiskach.

Rozgrywki, podobnie jak w latach ubiegłych, toczyć się będą w fazie grupowej oraz pucharowej. Za każde zwycięstwo drużyna zdobędzie 3 punkty, za remis – 1. Oddanie meczu walkowerem wiąże się z utratą punktu. Do drugiej rundy wejdą cztery najlepsze zespoły.

W dwóch poprzednich edycjach triumfatorem zmagań było sołectwo Górsk. Do przejęcia przechodniego Pucharu Wójta Gminy Zławieś Wielka brakuje im tylko jednego zwycięstwa.

– Drużyna jest zwarta i gotowa – mówi Jarosław Jabłoński, sołtys Górska. – Bardzo nam zależy, by wygrać i zdobyć puchar. Mam wielką nadzieję, że to się uda. Młodzież trenuje od dłuższego czasu, kilka razy w miesiącu, więc do turnieju jesteśmy przygotowani. Zawodnicy tworzą team, który doskonale rozumie się bez słów. Ja, jako nowy sołtys, będę kibicował im z trybun i mocno trzymał kciuki za sukces.

Imprezie towarzyszyć będzie wspólne grillowanie i słodki poczęstunek. Organizatorem i fundatorem wydarzenia jest Urząd Gminy w Złejwsi Wielkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *