Kto pojedzie na Motoarenie? Podsumowanie transferów Apatora

Box2 Sport Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Apator Toruń ogłosił nazwiska 10 żużlowców, którzy będą reprezentować drużynę w nowym sezonie.

W pierwszej połowie listopada na facebookowym fanpage’u eWinner Apatora Toruń można było śledzić „SpeedwayImage”, czyli 1. Żużlowy Festiwal Transferowy. Podczas zapoczątkowanego przez toruński klub wydarzenia ogłoszono podpisanie kontraktów z dziesięcioma zawodnikami. O niektórych żużlowcach mówiło się już dużo wcześniej, nie zabrakło jednak także zaskoczeń.

REKLAMA

Na pierwszy ogień poszli dobrze wszystkim znani bracia, Jack i Chris Holderowie. Młodszy z braci był najlepszym żużlowcem eWinner 1. Ligi. 33-letni Chris natomiast miał w minionym sezonie czwartą średnią biegową.

Liderem wśród zawodników do lat 24 będzie ktoś, kogo chciał u siebie praktycznie każdy zespół z PGE Ekstraligi, Robert Lambert. 22-latek jest aktualnym Indywidualnym Mistrzem Europy. Niektóre kluby oferowały mu nawet o 30 proc. więcej niż toruńska drużyna. Anglik jednak zwracał uwagę na to, z jakimi kolegami będzie w zespole.

Pozostali seniorzy w kadrze Apatora na nowy sezon to: Tobiasz Musielak, Paweł Przedpełski i Adrian Miedziński. W wygraniu eWinner 1. Ligi Apatorowi pomogli tylko Musielak i Miedziński. Dla Przedpełskiego jest to powrót do Torunia po dwóch latach przerwy.

Do drużyny z Torunia trafił także 18-letni Karol Żupiński, z którym podpisano umowę na trzy lata. Młody żużlowiec w ubiegłym sezonie jeździł w eWinner 1. Lidze w barwach Wybrzeża Gdańsk, którego jest wychowankiem. W sezonie 2020 zdobywał średnio 1,255 pkt na bieg.

Podpisano także kontrakty z dwoma juniorami. Pierwszy z nich to Kamil Marciniec, który w sezonie 2020 był podstawowym juniorem Apatora i gromadził 0,658 pkt na bieg. 19-latek jest wychowankiem tarnowskiej szkółki Janusza Kołodzieja. Drugi z juniorów to Krzysztof Lewandowski, który ma zaledwie 15 lat. Wymagane do jazdy w zmaganiach ligowych 16 lat skończy dopiero w styczniu 2021 r., jednak już ma na koncie m.in. trzykrotne drużynowe mistrzostwo Polski w klasie 250cc.

Ostatnim żużlowcem zaprezentowanym podczas „SpeedwayImage” był Paweł Łaguta. Stryjami 20-latka są dobrze znani nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie żużlowcy, Grigorij i Artjom. W 2018 r. Paweł reprezentował barwy Polonii Piła. Wówczas pojechał tam w 13 biegach i zdobywał średnio 0,846 pkt na bieg. We wrześniu został on Mistrzem Rosji Juniorów.

Wśród kibiców pojawiają się głosy, że lepszym ruchem od pozostawienia Chrisa Holdera w wykonaniu włodarzy toruńskiego klubu byłoby przedłużenie współpracy z Jasonem Doylem.
Ten jednak został wykupiony przez Unię Leszno i to w barwach mistrza Polski pojedzie w nowym sezonie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.