Kto podpalił wiatę na stadionie w Czernikowie? Sprawców szuka policja [ZDJĘCIE]

112 Box2 Czernikowo
Fot. Pixabay

Nieznani sprawcy podpalili i zdewastowali wiatę – ławkę przy stadionie sportowym w Czernikowie. Z uwagi na wartość zniszczeń sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Dobrzejewicach. – Przyzwoleń na takie działania nie ma – zapewnia samorząd gminy, zaostrzając przepisy obowiązujące na terenie obiektu.

Stadion to nie tylko miejsce, na którym organizowane są spotkania piłkarskie. To także teren, na którym czas aktywnie spędzają amatorzy bieganina, nordic walking i wielu innych miłośników zdrowego trybu życia. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców obiekt do użytku oddany był do późnych godzin wieczornych. Coraz częściej jednak miejsce rekreacji niszczone jest przez chuliganów.

REKLAMA

– Przed ponad dwoma laty zniszczeniu uległ system nawadniania – i nie był to bynajmniej pierwszy akt wandalizmu w historii obiektu – czytamy na stronie gminy. – W ostatnich dniach zdewastowano i podpalono wiatę.

Z uwagi na wartość zniszczeń sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze przeanalizują teraz monitoring, który mógł zarejestrować sprawców. Z uwagi na bezpieczeństwo w obrębie stadionu zwiększona zostanie liczba patroli. Ponadto samorząd wprowadzi zakaz korzystania z płyty boiska i przebywania pod wiatami od zmroku do świtu. Informacje o nowych zasadach funkcjonowania obiektu umieszczone zostaną na tablicach zamontowanych na terenie stadionu.

– Apelujemy o poszanowanie własności, która jest naszym dobrem wspólnym – piszą samorządowcy. – Stadion służy wielu inicjatywom i w interesie nas wszystkich powinna leżeć jego jakość. Wierzymy, że sprawcy zostaną ukarani, a ich naśladowcy zdadzą sobie sprawę ze szkody, jaką mogą uczynić i powstrzymają się od podobnych zachowań w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *