Książki oddasz nawet kiedy biblioteka jest zamknięta. W Chełmży stanęła specjalna wrzutnia

Box2 Chełmża
fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży.

Mieszkańcy Chełmży korzystający ze zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej zyskali niemałe udogodnienie. Od piątku działa tam wrzutnia do książek, w której można oddać wypożyczone wcześniej książki w czasie, kiedy biblioteka jest nieczynna.

Wrzutnia do książek to rozwiązanie, które ma ułatwić czytelnikom zwrot książek. Działa całodobowo, więc w godzinach, w których biblioteka jest nieczynna, można bez problemu oddać książkę. Wrzutnia mieści się przy wejściu głównym do budynku i zawiera stosowne oznaczenie, więc trudno się pomylić. Książki oddane w ten sposób będą zdejmowane z konta czytelnika w następnym dniu roboczym.

REKLAMA

Warto mieć na uwadze, że do wrzutni nie należy wrzucać przedmiotów innych, niż książki. Nie należy także wrzucać tam książek, które bibliotece chce się podarować – wrzutnia służy tylko do zwrotu książek wypożyczonych. Oddając książkę we wrzutni nie unikniemy także kary za zwrot po terminie, ani za ewentualne zniszczenia.

Książki do wrzutni należy wkładać pojedynczo, grzbietem do środka lub zapakowane w torbę jednorazową. Wrzutnia znajduje się pod nadzorem monitoringu, więc przypadki łamania zasad z pewnością zostaną wychwycone.

– Pierwszego testu nowego dla nas urządzenia dokonał burmistrz Chełmży Jerzy Czerwiński wraz z dyrektorem Biblioteki Arturem Stankiewiczem. Mamy nadzieję, że takie rozwiązanie będzie służyć Państwa wygodzie – poinformowała PiMBP w Chełmży.

fot. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *