Ksiądz Piotr S. przeniesiony do Korczewa. Parafianie protestują [WIDEO]

Box2 Wiadomości
Fot. materiał video

Historia byłego proboszcza z Czernikowa nie cichnie. Zrobiło się o nim głośno, gdy z bronią palną wyszedł do protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Decyzją kurii włocławskiej oddelegowano go do parafii Korczewo pod Zduńską Wolą. Parafianom się to nie spodobało.

Przypominamy, że do zdarzenia z udziałem księdza Piotra S. doszło 28 października. Proboszcz z Czernikowa groził protestującym bronią i wykrzykiwał do nich agresywne słowa. Policjanci po przeszukaniu mieszkania zabezpieczyli u niego broń myśliwską, na którą miał pozwolenie, oraz wiatrówkę. Proboszcz groził nie tylko uczestnikom marszu, ale także policjantom. Ksiądz został aresztowany na jedną noc. Jak donosi TVN24, “podczas przesłuchania tłumaczył się, że był zdenerwowany protestami”. Postępowanie jest w toku, a księdzu grozi teraz nawet do dwóch lat więzienia.

REKLAMA

Kuria włocławska zdecydowała o oddelegowaniu księdza do parafii Korczewo pod Zduńską Wolą. Pełni tam funkcję nie proboszcza, a administratora parafii. W minioną niedzielę ksiądz Piotr S. odprawiał w nowym miejscu pierwszą mszę. Parafianie wyrazili swój sprzeciw przeciwko decyzjom kurii. W geście protestu wyszli z kościoła i krzyczeli, że chcą powrotu poprzedniego proboszcza.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.