Kradzieże w gminie Zławieś Wielka. Sprawca zatrzymany [ZDJĘCIA]

112 Box2 Wiadomości
fot. KMP Toruń

Złodziej upodobał sobie zwłaszcza przedmioty budowlane. Policjanci na jego posesji znaleźli “skarbiec” skradzionych rzeczy. 39-latek z gminy Chełmża był bezkarny przez ostatnie trzy miesiące. Został jednak zatrzymany i teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Pierwsze zgłoszenia o kradzieżach zaczęły spływać na posterunek w Złejwsi Wielkiej już w kwietniu. Sprawca kradł różnego rodzaju przedmioty z placów budowy, m.in. w Rozgartach. Od marca do czerwca udało mu się zgromadzić pokaźny zbiór, do którego zaliczył m.in. elektronarzędzia, materiały budowlane i elementy ogrodzeń. Złodziej nie ograniczał się nadto. Kradł wszystko, co wpadło mu w ręce. Pompę basenową, elektrycznego grilla, cement… Pokusił się nawet o wełnę, styropian, cegły i kostkę betonową.

REKLAMA

Kryminalni po analizie dowodów wpadli na trop 39-latka z gminy Chełmża. Zatrzymali go we wtorek 14 lipca. W garażu i stodole natrafili na pokaźny zbiór ukradzionych przedmiotów o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Mężczyzna 16 lipca usłyszał 8 zarzutów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Tagged

1 thought on “Kradzieże w gminie Zławieś Wielka. Sprawca zatrzymany [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *