Koronawirus w szkole w gminie pod Toruniem. Wójt: Konieczna jest opieka szpitalna

Box2 Obrowo
fot. Łukasz Piecyk

Mamy w gminie kolejne ognisko koronawirusa, związane ze szkołą podstawową w Osieku nad Wisłą – informuje wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. Niektórzy z zakażonych wymagają opieki szpitalnej. Wójt zaapelował ponadto o zachowanie ostrożności.

Kilka zakażonych osób ma znajdować się w południowej części gminy, a stan niektórych “nie jest lekki” i wymaga hospitalizacji.

REKLAMA

– Jestem w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły. Będziemy na bieżąco Państwa informować o rozwoju sytuacji, w tym między innymi o tym, jak szkoła będzie pracować w najbliższych dniach – podaje wójt Andrzej Wieczyński.

Wójt przypomniał o konieczności zachowania dystansu, noszenia maseczek i dezynfekcji. Poprosił o zwracanie uwagi na stan zdrowia swój i bliskich i o informowanie w przypadku podejrzenia zakażenia.

– Bardzo proszę, aby rodzice zwracali uwagę na stan zdrowia swoich dzieci. Proszę informować dyrekcję szkół o złym samopoczuciu dzieci, a zwłaszcza o objawach przypominających zakażenie koronawirusem – podkreślił.

– Drodzy Państwo, poradzimy sobie z koronawirusem. Wszyscy musimy zachowywać się odpowiedzialnie, być ostrożni w kontaktach – zwrócił uwagę wójt Andrzej Wieczyński. – Już w marcu podjąłem decyzję, aby gmina nie organizowała żadnych otwartych imprez. Jest to decyzja niepopularna i bywam za nią krytykowany. Niestety, kolejny raz okazuje się, że ostrożność była uzasadniona. Nie chcemy narażać nikogo na zakażenie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *