Koronawirus w szkole w gminie pod Toruniem. Wójt: Konieczna jest opieka szpitalna

Box2 Obrowo
fot. Łukasz Piecyk

Mamy w gminie kolejne ognisko koronawirusa, związane ze szkołą podstawową w Osieku nad Wisłą – informuje wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. Niektórzy z zakażonych wymagają opieki szpitalnej. Wójt zaapelował ponadto o zachowanie ostrożności.

Kilka zakażonych osób ma znajdować się w południowej części gminy, a stan niektórych “nie jest lekki” i wymaga hospitalizacji.

REKLAMA

– Jestem w stałym kontakcie z dyrekcją szkoły. Będziemy na bieżąco Państwa informować o rozwoju sytuacji, w tym między innymi o tym, jak szkoła będzie pracować w najbliższych dniach – podaje wójt Andrzej Wieczyński.

Wójt przypomniał o konieczności zachowania dystansu, noszenia maseczek i dezynfekcji. Poprosił o zwracanie uwagi na stan zdrowia swój i bliskich i o informowanie w przypadku podejrzenia zakażenia.

– Bardzo proszę, aby rodzice zwracali uwagę na stan zdrowia swoich dzieci. Proszę informować dyrekcję szkół o złym samopoczuciu dzieci, a zwłaszcza o objawach przypominających zakażenie koronawirusem – podkreślił.

– Drodzy Państwo, poradzimy sobie z koronawirusem. Wszyscy musimy zachowywać się odpowiedzialnie, być ostrożni w kontaktach – zwrócił uwagę wójt Andrzej Wieczyński. – Już w marcu podjąłem decyzję, aby gmina nie organizowała żadnych otwartych imprez. Jest to decyzja niepopularna i bywam za nią krytykowany. Niestety, kolejny raz okazuje się, że ostrożność była uzasadniona. Nie chcemy narażać nikogo na zakażenie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *