Koronawirus. W Obrowie nauczanie zdalne. W Łążynie II “dni dyrektorskie”

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. nadesłane

W związku z kolejnymi dwoma potwierdzonymi zakażeniami wśród pracowników szkoła w Obrowie przechodzi na nauczanie zdalne. W Łążynie II od środy 14 do piątku 16 października wprowadzone zostaną “dni dyrektorskie”.

Łącznie w Szkole Podstawowej w Obrowie są już cztery potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

REKLAMA

W uzgodnieniu z organem prowadzącym wystąpiłem do sanepidu o opinię na temat zamknięcia szkoły. Sanepid wydał pozytywną decyzję, toteż od wtorku do piątku w szkole nauka odbywać się będzie zdalnie. Zapewnimy jednak opiekę świetlicową tym uczniom, których oboje rodzice pracują lub mają pod opieką dziecko niepełnosprawne. Nauczyciele będą w gotowości, reżim sanitarny będzie dochowany.

wyjaśnia Przemysław Piotrowski, dyrektor placówki.

W Łążynie II natomiast dyrekcja wykorzystuje swoje uprawnienia i w okresie od środy 14 do piątku 16 października wprowadza “dni dyrektorskie”, a więc dni wolne od zajęć dydaktycznych. Szkoła jednak zapewni opiekę świetlicową potrzebującym dzieciom.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa uzyskała także opiekunka z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie.

Nasza koleżanka od 30 września nie kontaktowała się z nami w sposób bezpośredni. W związku z jej zakażeniem prosimy, aby rodziny i bliscy w tym okresie jak najbardziej zaangażowali się w opiekę nad chorymi. My bowiem też możemy zarażać. Kontaktujemy się z wieloma osobami.

– wyjaśnia Renata Kwiatkowska, kierownik GOPS.

Pracownicy GOPS wciąż zajmują się swoimi podopiecznymi, jednak unikają kontaktu bezpośredniego.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono także u jednego z mieszkańców Sąsieczna. Jego rodzina przebywa obecnie na kwarantannie i czeka na wyniki testów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *