Koronawirus w Kuźnikach, Obrowie i Silnie. “Nie udajemy, że gmina Obrowo jest wyspą zdrowia”

Box2 Wiadomości
Fot. Pixabay

Władze gminy Obrowo poinformowały o kolejnych zakażeniach. COVID-19 potwierdzono u jednego z mieszkańców Silna. Zachorowała także wychowawczyni oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Obrowie. Koronawirusa wykryto także w Kuźnikach. Wójt Andrzej Wieczyński apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek.

Regularne informacje o kolejnych osobach chorych i przebywających na kwarantannie to efekt polityki informowania o zakażeniach, przyjętej przez włodarzy z gminy Obrowo.

REKLAMA

Regularnie mówimy, w jakiej miejscowości ile osób choruje, aby Państwo mogli sami podejmować decyzje, czy warto wyjść z domu i jak się zabezpieczyć. Nic nie ukrywamy. Nie udajemy, że Obrowo jest na polskiej mapie zakażeń wyspą zdrowia. Mogą Państwo na nas liczyć. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zapewni pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – informuje Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo.

Wczoraj zakażenie potwierdzono u jednej osoby w Silnie. Przechodzi ona chorobę bezobjawowo i przebywa wraz ze swoją rodziną na kwarantannie. Sanepid nie zdecydował jeszcze, czy konieczne jest objęcie kwarantanną innych osób. COVID-19 potwierdzono także u jednej z wychowawczyń oddziału przedszkolnego, działającego przy Szkole Podstawowej w Obrowie. W związku z tym na kwarantannę skierowano całą grupę pięciolatków, dwie grupy sześciolatków (łącznie 45 dzieci) i ich rodziny. Zachorował też jeden z mieszkańców miejscowości Kuźniki i także wraz z rodziną przebywa na kwarantannie.

Apeluję, aby nikogo nie piętnować z powodu zakażenia koronawirusem. Sprzeciwiam się krytykowaniu osób chorych i odwracaniu się od nich. Ponownie proszę, abyśmy w tym bardzo trudnym dla nas czasie byli razem – podkreśla wójt Andrzej Wieczyński.

Władze gminy apelują o spokój, zdrowy rozsądek i ostrożność w kontaktach z innymi.

Wspierajmy się życzliwością. Razem damy radę – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *