Koronawirus w klasztorze w Chełmnie. Zmarła jedna z sióstr zakonnych

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj po południu potwierdzono zgon 79-letniej zakonnicy z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie. Koronawirusa wykryto u 42 zakonnic, a zakażonych zostało łącznie 52 osoby.

Pierwszą zakażoną była siostra zakonna, która równocześnie pełniła rolę wolontariusza w szpitalu w Świeciu. Próbki do badań pobrano od wszystkich sióstr zakonnych, a także od podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, który prowadzony jest przez zakonnice. W DPS-ie przebywa 151 podopiecznych, a pracuje w nim 119 osób. W klasztorze mieszka ponad 50 sióstr, ale tylko cztery z nich pracują w domu opieki. Łącznie wymazy pobrano od ponad 300 osób. Na chwilę obecną u żadnego z podopiecznych DPS-u nie stwierdzono zakażenia COVID-19. Do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu trafiło 16 zakażonych sióstr, a do izolatorium w Ciechocinku przewieziono 27 zakonnic.

REKLAMA

79-letnia zakonnica, która zmarła z powodu zakażenia COVID-19, przebywała w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *