Koronawirus w gminie Obrowo. “Sytuacja robi się coraz trudniejsza”

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Osoba z podejrzeniem koronawirusa kontaktowała się z kilkunastoma dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Łążynie II i kilkoma pracownikami placówki. Wcześniej miała kontakt z osobą zakażoną. Wójt Andrzej Wieczyński apeluje o ostrożność.

Osoba zakażona, aktualnie przebywająca w szpitalu w Grudziądzu, to jeden z mieszkańców Łążyna. Kontakt miała z nim osoba, u której dziś wystąpiły objawy jednoznacznie wskazujące na zakażenie koronawirusem. Osoba z podejrzeniem COVID-19 miała kontakt z dziećmi i pracownikami ze Szkoły Podstawowej w Łążynie II. Sanepid nie zdecydował się jednak o zamknięciu placówki.

REKLAMA

Pobrano wymazy od kilku osób, związanych ze szkołą, a także od osoby podejrzanej o zakażenie. Wyników testów na ten moment jeszcze nie ma.

Informuję o podejrzeniu po to, aby mieszkańcy naszej gminy zwracali uwagę na niepokojące objawy u siebie i u swoich bliskich. Gdy poczujemy się źle, pozostańmy w domu, skorzystajmy z porady lekarza. Nie puszczajmy przeziębionych dzieci do szkół i przedszkoli. Sytuacja w gminie robi się niestety coraz trudniejsza, więc proszę, wspierajmy siebie nawzajem – przekazał w mediach społecznościowych Andrzej Wieczyński, wójt gminy Obrowo.

Na chwilę obecną w gminie Obrowo na kwarantannie przebywa 96 osób. Najwięcej od początku epidemii.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *