Koronawirus w gminie Lubicz. Zakażony pracownik GOPS-u

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. GOPS Lubicz

Pozytywny wynik testu w kierunku COVID-19 otrzymał jeden z pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubiczu. Sanepid nie zdecydował się jednak na objęcie pozostałych pracowników kwarantanną.

Restrykcyjne środki bezpieczeństwa pracownicy lubickiego GOPS-u wdrożyli już kilka miesięcy temu. Było to konieczne ze względu na terenowy tryb ich pracy. Noszenie maseczek, jednorazowych rękawiczek i regularna dezynfekcja (łącznie z pojazdami służbowymi) połączone zostały z ograniczaniem kontaktu pomiędzy współpracownikami. Niestety, jeden z pracowników zachorował na koronawirusa.

REKLAMA

Potwierdzam, że jeden z naszych pracowników zachorował na koronawirusa i przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Od dawna ta osoba nie miała jednak kontaktu z innymi współpracownikami. Biorąc to po uwagę, sanepid nie uznał za zasadne wprowadzenie kwarantanny – informuje Anna Sikorska, dyrektorka GOPS w Lubiczu.

Pracownicy, którzy wcześniej przebywali w tym samym pomieszczeniu biurowym, co zakażona osoba, zdecydowali się jednak podjąć autoizolację i tymczasowo przejść na pracę zdalną. Dyrektorka GOPS-u podkreśla jednak, że była to ich własna decyzja, podyktowana troską o innych kolegów z pracy, a nie podjęta przez toruński sanepid.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *