Koronawirus. Starostwo powiatowe monitoruje sytuacje w regionie

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe Toruń

W sobotę 14 marca w Urzędzie Miasta Toruń zebrał się Zespół Zarządzania Kryzysowego dla Miasta Torunia i Powiatu Toruńskiego. Włodarze omawiali sytuację, związaną z epidemią koronawirusa w regionie. Wczoraj starosta Marek Olszewski spotkał się także z toruńskim Inspektorem Sanitarnym.

Na sobotnim posiedzeniu obecni byli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu Ewa Nowak-Wąsicka, prezydent Michał Zaleski wraz ze swoim zastępcą Zbigniewem Fiderewiczem, starosta toruński Marek Olszewski oraz wicestarosta Michał Ramlau. Dyskutowano o funkcjonowaniu służb sanitarnych, służb mundurowych, szpitali czy dostawców mediów. Działania odpowiednich jednostek zostały skoordynowane, zgodnie z zapisami specustawy o stanie zagrożenia epidemicznego. Rozmawiano także o sposobie działania urzędów w najbliższym czasie.

REKLAMA

W środę 18 marca starosta Marek Olszewski spotkał się ponownie z inspektorem sanitarnym Ewą Nowak-Wąsicką i wyjaśniał wątpliwości, związane z aktualną sytuacją w powiecie. Ustalono m.in. obowiązki poszczególnych instytucji wobec osób, objętych kwarantanną oraz kanały przekazywania informacji.

Zgodnie z podjętymi działaniami zapobiegawczymi, od wtorku 17 marca w starostwie można załatwiać tylko sprawy pilne. Sprawy bieżące muszą zostać odłożone w czasie. Dokumenty lub wnioski należy składać w biurze podawczym na parterze w holu budynku. Starostwo apeluje, aby kontaktować się z urzędnikami telefoniczne lub mailowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *