Koparka wjechała pod pociąg! Jedna osoba poważnie ranna

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. nadesłane przez czytelnika

Pociąg towarowy wiozący tłucznik zderzył się z koparką. Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Lipniczki (gm. Łysomice). Kierowca koparki w stanie ciężkim trafił do szpitala. Ruch na trasie Toruń Główny – Iława Główna był utrudniony.

Do zdarzenia doszło na ul. Wierzbowej w Lipniczkach około godz. 15.00. Na przejazd kolejowy, oznaczony znakiem STOP i krzyżem św. Andrzeja, chwilę przed nadjeżdżającym pociągiem, wjechał pojazd budowlany. Doszło do zderzenia.

REKLAMA

– Pierwszą pomoc kierowcy koparki udzieliła załoga pociągu towarowego – informuje bryg. Andrzej Seroczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. – Mężczyzna stracił przytomność. Został przetransportowany do szpitala.

Ruch na torze w kierunku Iławy został wstrzymany. Pociągi kursowały wahadłowo po torze w kierunku Torunia. Droga w kierunku Rogowa była całkowicie nieprzejezdna.

6 thoughts on “Koparka wjechała pod pociąg! Jedna osoba poważnie ranna

    1. I to prawda. Był ranny. Miał sporo obrażeń. Niestety nie przeżył 🙁

      [*] Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
      Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

  1. Panie Seroczynski jak Pan nie wie kto pierwszy udzielił pomocy to nie gadaj głupot bo załoga pociągu nawet nie wyłącza z kabiny pomocy udzieliła pogotowie awaryjne wiem bo ja tam byłem liczę na sprostowanie Pan maszynista nie powiadomił nawet służb ratunkowych ja to wszystko powiadomień jeśli Pan chce więcej mogę udzielić więcej informacji na temat tego wypadku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *