Kontynuacja budowy sieci gazowej w Grębocinie

Box2 Lubicz Wiadomości
fot. Pixabay

Polska Spółka Gazownictwa pierwsze roboty, związane z budową sieci gazowej w Grębocinie, rozpoczęła przed Wielkanocą. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z gazu w swoich domach we wrześniu. Zanim to się jednak stanie konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Gaz zostanie doprowadzony do drugiej części miejscowości, zlokalizowanej po lewej stronie drogi nr 15 w kierunku Olsztyna. Polska Spółka Gazownictwa wytyczyła już przebieg rurociągów i rozpoczęła wykopy pod rury. Sieć gazowa dla Grębocina będzie prawdopodobnie gotowa do końca czerwca, a jeszcze we wrześniu mieszkańcy będą mogli skorzystać w swoich domach z gazu ziemnego. Muszą oni najpierw złożyć do Polskiej Spółki Gazownictwa wniosek o określenie warunków przyłączenia. Trzeba do niego dołączyć plan zabudowy lub szkic sytuacyjny, określający usytuowanie obiektu wraz z proponowaną lokalizacją szafki gazowej lub kotłowni.

REKLAMA

Wydanie warunków przyłączenia jest bezpłatne i poprzedza podpisane umowy o wykonanie przyłącza. Rzecz jasna, wykonanie przyłącza będzie możliwe po wybudowaniu instalacji gazowej. Wykonawca, w imieniu właściciela nieruchomości, musi przed rozpoczęciem robót uzyskać pozwolenie na budowę. Koniecznie należy zachować protokół z próby szczelności oraz przeprowadzić próbę kominiarską. Na koniec należy wypełnić zgłoszenie o gotowości instalacji do użytkowania i podpisać protokół odbioru licznika gazu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *