Kontrole kierowców w powiecie

112 Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

W minionym tygodniu policjanci z powiatu toruńskiego prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim podróżującym.

Na początku długiego weekendu przeprowadzono kaskadową kontrolę prędkości. Polega ona na ustawieniu jednego patrolu z miernikiem prędkości, a kolejnego w pewnej odległości, czyli kilkaset metrów dalej. Ma być to sposób na tych kierowców, którzy łamią przepisy w przeświadczeniu, że nie napotkają więcej niż jednego patrolu w obrębie kilku kilometrów. W akcji uczestniczyły zarówno oddziały oznakowane, jak i nieoznakowane wozy. Miała ona charakter prewencyjny, celem było między innymi zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i płynności ruchu. Zwracano uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości czy jazdę w zapiętych pasach bezpieczeństwa.

REKLAMA

Skontrolowano 272 pojazdy, w 163 przypadkach wykazano, że kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Dla 133 kierowców spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem i punktami karnymi, policjanci zatrzymali też uprawnienia kierowcy, który przekroczył o ponad 50 km/h dozwoloną prędkość, skierowali jeden wniosek do sądu, a w stosunku do 28 kierowców zastosowali pouczenia.

W ostatni piątek przeprowadzono działania pod kryptonimem “Prędkość”. Ich celem było między innymi zapobieganie wypadkom i wykroczeniom. Akcja ta miała także za zadanie uświadomienie kierowców, że jazda z nadmierną prędkością zagraża wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Podczas kontroli zwracano uwagę również na stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących. W trakcie akcji prowadzonej na terenie powiatu skontrolowano 146 pojazdów i ujawniono 99 przypadków przekroczeń dozwolonej prędkości. W ramach piątkowych działań zastosowano 36 pouczeń oraz nałożono 63 mandaty karne.

Policjanci  ponawiają swoje apele o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, dostosowanie  prędkość do warunków panujących na drodze i zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Szczególnie uważajmy na niechronionych uczestników ruchu drogowego, dojeżdżając do przejść dla pieszych i włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej.

Tagged

1 thought on “Kontrole kierowców w powiecie

  1. Zapraszamy do kontroli prędkości 24/7 na Warszawskiej, Lipowej i Jesionowej w Łysomicach.
    Kontrolować powinni też uliczki osiedlowe, gdzie samochody parkują na chodnikach i z wózkiem trzeba schodzić na jezdnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *