Konkursy zakończone. Kto pokieruje szkołami w gminie Chełmża? Oto nazwiska

Box1 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Szkoła Podstawowa w Grzywnie

Zakończyły się trzy konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych w gminie Chełmża. W dwóch szkołach nie będzie zmian. Nowego dyrektora będzie mieć Szkoła Podstawowa w Grzywnie.

W tym roku gmina Chełmża rozpisała konkursy na szefów trzech placówek oświatowych. Chodzi o szkoły podstawowe w Kończewicach, Zelgnie i Grzywnie. Wszystkie konkursy zostały już rozstrzygnięte.

REKLAMA

W dwóch placówkach dyrektorzy się nie zmienią. Maria Kaszyńska nadal będzie kierować szkołą w Kończewicach, a Beata Zając – w Zelgnie. Nową dyrektor Szkoły Podstawowej w Grzywnie została Barbara Łaukajtys. W tej placówce o dyrektorski fotel ubiegały się trzy osoby.

Kandydaci stanęli przed komisją konkursową, w skład której weszli m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy Chełmża, Kuratorium Oświaty, związków zawodowych, rad pedagogicznych i rad rodziców z poszczególnych szkół.

Komisja sprawdziła zgodność zgłoszeń, wysłuchała koncepcji rozwoju szkoły wraz z uzasadnieniem przedstawionej przez kandydatów. Mogła też skierować pytania do kandydatów. Wybrani w konkursie obejmą stanowisko od 1 września 2019 r. na pięć lat szkolnych.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *