Konkurs wiedzy o Chełmży rozstrzygnięty. Znamy zwycięzców

Box2 Chełmża
Fot. Łukasz Piecyk

Organizowany z okazji Tygodnia Bibliotek konkurs wiedzy o Chełmży doczekał się rozstrzygnięcia. Odpowiedzi na pytania zadawane przez Łozusia nie wpłynęło zbyt wiele. Pytania okazały się na tyle trudne, że spośród wszystkich nadesłanych rozwiązań, tylko dwa były całkowicie poprawne. 

Wyzwanie, jakie przed uczestnikami postawiła Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży, nie należało do najłatwiejszych. Uczestnicy musieli odpowiedzieć m.in. na pytania o to, w jakim stylu zbudowany jest ratusz miejski (neogotycki), kto był pierwszym biskupem w Chełmży (biskup Heidenryk), czy dokąd została przeniesiona katedra z Chełmży w 1824 r. (Pelplin). 

REKLAMA

W konkursie zwyciężyły autorki dwóch prac, które zawierały odpowiedzi na wszystkie z 26 pytań (w tym 6 dodatkowych). Największą wiedzą o Chełmży zabłysnęły Anna Czerwińska oraz Lucyna Rybacka, które o szczegółach dotyczących odbioru nagród dowiedzą się drogą mailową. Gratulacje należą się jednak wszystkim, którzy spróbowali swoich sił, bowiem zadanie nie należało do najłatwiejszych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *