Konkurs Odkrywca 2020. Zgłoszenia już tylko do środy

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
W ubiegłym roku w kategorii wydarzenie turystyczne i promocyjne wyróżniono Perspektywy - 9 Hills Festival w Chełmnie, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Do 9 września przyjmowane są zgłoszenia w konkursie Odkrywca 2020. Nagrodzone zostaną te osoby, instytucje, czy inicjatywy, które popularyzują i upowszechniają turystykę na terenie Kujaw i Pomorza. Plebiscyt już trzynasty raz organizuje zarząd województwa.

– Kujawsko-Pomorskie pełne jest miejsc, które potrafią zainteresować i zachwycić koneserów sztuki, pasjonatów historii i przyrody, a także zapalonych piechurów. W konkursie wyróżnimy tych, którzy promują nasze bogactwo i dzięki którym atrakcyjność regionu rośnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

Budowanie wizerunku województwa jako atrakcyjnego turystycznie może poprawić sytuację lokalnej gospodarki. Ci, którzy przyczyniają się do takiego stanu, zostaną nagrodzeni w konkursie. Wyróżnienia otrzymają zarówno osoby, jak i zespoły, instytucje, stowarzyszenia, samorządy, czy przedsiębiorcy. 

Nagrody przyznane zostaną w czterech kategoriach: działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa (osoba fizyczna i instytucja), przedsięwzięcie biznesowe, wydawnictwo promocyjne i promocja w mediach społecznościowych (promocja miejsca i promocja oferty turystycznej). W tym roku przyznane zostaną również wyróżnienia specjalne za kreatywność w turystyce w czasie trwającej pandemii. 

Zgłoszenia można nadsyłać do środy 9 września drogą elektroniczną, pod adres odkrywca@kujawsko-pomorskie.pl, w temacie wpisując: Konkurs „ODKRYWCA 2020”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty jesienią, podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, przygotowywanych przez samorząd województwa. Regulamin wraz z formularzami dostępny jest na stronie www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

W ubiegłym roku w kategorii “promocja w mediach społecznościowych (promocja miejsca)” zwyciężył profil Mój Toruń. Kategorię “działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa” wygrali Paweł Śliwiński, członek zarządu oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego we Włocławku i Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu. Wyróżnienie za “inwestycję sprzyjającą rozwojowi turystyki” otrzymała Winnica przy Talerzyku Anny i Wiesława Janasińskich w Topolnie w powiecie świeckim. Z kolei Fundacja Muzeum Ziemi Chełmińskiej otrzymała nagrodę za Perspektywy 9 Hills Festival, w kategorii wydarzenie turystyczne i promocyjne. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *