Konkurs na najokazalsze warzywo w gminie Łubianka

Box2 Łubianka Wiadomości
fot. Pixabay

Konkurs warzywniczy organizowany jest w gminie Łubianka już od kilku lat i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia mogą startować w dwunastu kategoriach. Na zwycięzców w każdej z nich czeka bon o wartości 50 zł.

Konkurs warzywniczy w gminie Łubianka organizowany jest przez Bibliotekę Centrum – Kultury. Organizatorzy zastanawiali się, czy planować wydarzenie w tym wyjątkowym roku. Zdecydowali jednak, że w związku z tym, iż konkurs przeprowadzany jest w plenerze, można go przeprowadzić. To letnia akcja, która z roku na rok angażuje coraz więcej pasjonatów. Uczestnicy konkursu podchodzą do zadania poważnie i starają się korzystać ze wszystkich możliwych narzędzi, aby móc pochwalić się wyjątkowym okazem. Propagują także postawy proekologiczne, wykorzystując m.in. naturalne nawozy i zbierając deszczówkę. W tym roku uczestnicy mogą startować aż w dwunastu kategoriach: arbuz, burak, cebula, cukinia, dynia, kapusta, marchew, ogórek, pomidor, por, seler i ziemniak.

REKLAMA

W tym roku poszerzyliśmy kategorie o egzotycznego arbuza, który od kilku lat bardzo ładnie przyjmuje się na naszych terenach. Kiedyś to było niemożliwe, a dziś coraz więcej osób hoduje właśnie arbuzy – opowiada Danuta Kwiatkowska, dyrektorka BCK w Łubiance.

Zwycięzca w każdej kategorii wygrywa bon o wartości 50 zł. Jeden uczestnik może wygrać kilka bonów, co już się zdarzało w ubiegłych latach. Warunek jest jeden. Warzywa nie można zrywać. Osoby chętne, aby rywalizować w konkursie, muszą zgłosić się telefonicznie do BCK i umówić na spotkanie. W trakcie takiej wizyty dwóch pracowników BCK waży (lub mierzy) okaz.

Spotkania przebiegają w bardzo miłej atmosferze, działkowicze zawsze oprowadzają nas po swoich ogródkach. Dwa lata temu podziwialiśmy dynię, która ważyła aż 154 kg. W przypadku takich dużych okazów musimy je do ważenia rozcinać, nie ma innej możliwości – wspomina Danuta Kwiatkowska. 

Zgłoszenia już ruszyły i będą przyjmowane do końca września. Tradycyjnie po zakończeniu konkursu organizowane jest spotkanie podsumowujące.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *