Konkurs dla lokalnych organizacji z terenu gmin, przez które przebiega A1

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Zwycięzcy w konkursie “AmberOne Blisko Nas” otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu, mającego przyczynić się do polepszenia jakości życia w danej miejscowości. Wnioski można składać do 30 kwietnia.

Konkurs dedykowany jest gminom, przez które przebiega Autostrada A1, czyli na 152-kilometrowym odcinku od Rusocina do Nowej Wsi. W powiecie toruńskim chodzi o gminy Wielka Nieszawka, Lubicz, Chełmża i Łysomice. Natomiast w powiecie chełmińskim to gminy Lisewo, Chełmno i Stolno. Celem konkursu jest wspieranie oddolnych inicjatyw, które przyczyniają się do polepszenia jakości życia w danej miejscowości. Do konkursu mogą przystąpić organizacje społeczne, mające siedzibę na terenie gminy, w obrębie której ma być realizowany zgłoszony projekt. Wnioski mogą składać m.in. fundacje, stowarzyszenia, komitety społeczne, koła gospodyń wiejskich, ośrodki kultury, biblioteki, parafie, ochotnicze straże pożarne czy koła łowieckie.

REKLAMA

Najwyżej punktowane będą projekty, dotyczące zagadnień bezpieczeństwa oraz ekologii. Chodzi m.in. o przedsięwzięcia infrastrukturalne, zwiększające bezpieczeństwo w ruchu drogowym lub o działania edukacyjne w tym kierunku. Wysoko punktowane są także działania proekologiczne, związane chociażby z sadzeniem zieleni czy oczyszczaniem wód. Zgłaszane projekty muszą zakładać wykorzystanie lokalnych zasobów ludzkich, środowiskowych, organizacyjnych i materialnych, a ich realizacja musi przynieść społeczności gminy wymierne i trwałe korzyści.

Organizator przyzna 5 nagród po 5 tys. zł każda. Projekty będą realizowane od początku czerwca do końca października, a wnioski można składać do 31 kwietnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *