Koniec z biletami. Przejazd przez bramki na autostradzie A1 ułatwi nowa aplikacja

Box2 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Wybierasz się w podróż i zamierzasz skorzystać z autostrady A1? Od teraz łatwiej i szybciej zapłacisz za przejazd. Wystarczy pobrać aplikację mobilną AmberGo i ruszyć w drogę!

Usługa płatności automatycznej polega na rozpoznawaniu tablic rejestracyjnych pojazdów (video tolling), powiązanych z pobraną przez nas aplikacją płatniczą.

REKLAMA

– To proste, bezpieczne i szybkie rozwiązanie, które poprawi komfort podróżowania i przyczyni się do zwiększenia przepustowości autostrady. Pozwoli na istotne zmniejszenie zatorów w ruchu na bramkach w okresie największego natężenia wakacyjnych podróży – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jak wygląda to w praktyce?

Wystarczy pobrać aplikację i podać w trakcie rejestracji numer rejestracyjny naszego pojazdu. Następnie należy wprowadzić dane z karty płatniczej.

Przekraczając bramki autostrady A1, na odcinku od Nowej Wsi do Rusocina, system zidentyfikuje numery pojazdu, szlaban podniesie się odpowiednio szybciej, a kierowcy będą mogli bez problemu wjechać lub wyjechać z autostrady. Opłata za przejazd pobrana zostanie automatycznie.

– Dla komfortu i bezpieczeństwa kierowców zastosowano odpowiednie oznakowanie dla wszystkich bramek – czytamy na stronie zarządcy autostrady. – Dodatkowo na każdym z placów poboru opłat będzie uruchomiona bramka wyłącznie dla użytkowników AmberGO, na której nie będzie możliwości zapłacenia za przejazd metodą tradycyjną.

Co zmieni się dzięki korzystaniu z automatycznej metody płatności?

Jak deklarują zarządcy A1, przepustowość na bramkach zwiększy się nawet trzykrotnie. Obecnie w ciągu jednej godziny przez bramki przejeżdża około 200 pojazdów.

*Informacja prasowa

2 thoughts on “Koniec z biletami. Przejazd przez bramki na autostradzie A1 ułatwi nowa aplikacja

  1. Wszystko fajnie działa. Bedzie sprawniej, pod warunkiem, że osoby nie posiadające aplikacji nie będą blokować bramki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *