Koniec jazdy ruchliwą krajówką. Z Torunia do Przysieka pojedziemy wygodną drogą rowerową

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Dobiega końca budowa drogi rowerowej na Szosie Bydgoskiej – od ul. Starotoruńskiej do granicy miasta. Umożliwi ona bezpieczny dojazd do Przysieka. Rowerzyści i piesi nie będą musieli się poruszać ruchliwą drogą krajową.

Budowa drogi rowerowej rozpoczęła się we wrześniu. Najpierw wykonawca musiał zrealizować wiele prac przygotowawczych. Zaraz po nich rozpoczęły się roboty drogowe. 

REKLAMA

– To znacząca inwestycja w układzie dróg rowerowych, ma ona ponad kilometr długości i zapewni dojazd do Przysieka – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. – Nowa ścieżka umożliwi bezpieczny przejazd rowerzystów i pieszych w kierunku Przysieka. Wyeliminuje poruszanie się po bardzo ruchliwej drodze krajowej nr 80.

Choć na “osiemdziesiątce” pobocze jest dość szerokie, jazda nim nie należy do najprzyjemniejszych. Na drodze krajowej nr 80 jest duże natężenie ruchu. Na czym polegała ta inwestycja?

Powstająca droga rowerowa zaczyna się od skrzyżowania drogi krajowej nr 80 z ul. Starotoruńską. W tym miejscu nowa trasa łączy się z istniejącą już ścieżką rowerową i chodnikiem.

fot. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu

Co istotne, nowy trakt będzie służyć nie tylko rowerzystom. Skorzystają z niej także piesi. Na kilku fragmentach trasa zmienia się w ciąg pieszo-rowerowy.

Kiedy trakt będzie gotowy? W tej chwili zaawansowanie prac jest na poziomie 90 proc. Do ich zakończenia pozostało m.in. uporządkowanie terenu i wykonanie oznakowania. Zgodnie z umową roboty potrwają do 17 grudnia. Pochłoną blisko 1,3 mln zł. Zadanie realizuje firma Bruksystem.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

3 thoughts on “Koniec jazdy ruchliwą krajówką. Z Torunia do Przysieka pojedziemy wygodną drogą rowerową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *