Koncert noworoczny za nami

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

W piątek 17 stycznia w Chełmnie odbył się koncert noworoczny. Starosta Zdzisław Gamański zaprosił prominentnych gości. Kluczowym punktem wydarzenia był występ kwartetu smyczkowego ArtON Quartet, któremu towarzyszyła sopranistka Katarzyna Jaracz.

Koncert noworoczny został zorganizowany w Kinoteatrze Rondo w Chełmnie, mieszczącym się w historycznym gmachu „Domu Polskiego”. To właśnie tam odradzała się polska państwowość po odzyskaniu niepodległości i powstawały struktury pierwszego samorządu miejskiego. Współcześnie sala widowiskowa w dawnym „Domu Polskim” i dobudowany do niego rotundowy budynek stanowią kino Rondo i są własnością Chełmińskiego Domu Kultury. W tym symbolicznym miejscu odbył się piątkowy koncert noworoczny.

REKLAMA

Gospodarzem koncertu był starosta chełmiński Zdzisław Gamański. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło burmistrza miasta Artura Mikiewicza, wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Magdaleny Pudło czy radnej sejmiku wojewódzkiego Katarzyny Lubańskiej.

Zaproszeni zostali także radni, pracownicy rządowi, samorządowi, ludzie biznesu, przedstawiciele oświaty, kultury, służby zdrowia, służb mundurowych,  pracownicy urzędów wraz z osobami towarzyszącymi – opowiadała Anita Styczeń, podinspektor ds. promocji i kultury w Starostwie Powiatowym w Chełmnie.

Na scenie wystąpił bydgoski kwartet smyczkowy ArtON Quartet. Powstał w 2013 roku, a na co dzień związany jest z kameralną orkiestrą Capella Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz bydgoską Akademią Muzyczną. Specjalnością kwartetu są utwory Mozarta, Beethovena, Moniuszki, Paderewskiego, Chopina czy Pendereckiego. Artyści wykonują również opracowania muzyki filmowej, covery oraz standardy jazzowe. Często zapraszają do współpracy wybitnych instrumentalistów.

Tym razem na scenie towarzyszyła im sopranistka Katarzyna Jaracz z bydgoskiej Akademii Muzycznej. Na skrzypcach zagrali Bolesław Siarkiewicz i Wojciech Górecki, na altówce Agnieszka Czupryńska, a na wiolonczeli Weronika Kujawa. Wspólnie wykonali koncert „Najpiękniejsze melodie srebrnego ekranu – koncert muzyki filmowej”. Zgromadzeni goście nagrodzili artystów gromkimi oklaskami. 

Po koncercie goście udali się na noworoczną lampkę wina oraz na degustację specjałów, przygotowanych przez zespół szkół z Gruba – podsumowała Anita Styczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.