Komunikacja w Chełmnie. Miasto dofinansowuje część połączeń

Box2 Wiadomości
fot. Adam Zakrzewski

Ograniczenia epidemiczne dotknęły niemal wszystkie dziedziny życia społecznego, także związane z komunikacją publiczną. Mieszkańcy Chełmna mogą już częściowo odetchnąć. Połączenia komunikacji miejskiej zostały przywrócone. Nadal trwają jednak prace nad przywróceniem połączeń regionalnych.

Połączenia komunikacji miejskiej zostały przywrócone tuż po zniesieniu części obostrzeń. Od czerwca kursy lokalnego przewoźnika Es-Bus realizowane będą w dni powszednie zgodnie z normalnym harmonogramem kursowania. Niestety epidemia koronawirusa negatywnie odbija się na kondycji finansowej przewoźników. Utrzymanie kursów komunikacji miejskiej na terenie Chełmna nie byłoby możliwe bez wsparcia ze strony samorządu. Miasto, aby utrzymać kursy, zdecydowało się na dofinansowanie połączeń na terenie miasta. W maju oraz w czerwcu, wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Chełmnie i sąsiednimi gminami, Chełmno dopłaca także do realizacji połączeń autobusowych Arrivy na trasie Chełmno – Lisewo – Chełmno oraz Chełmno – Bydgoszcz – Chełmno. Wcześniej dofinansowywane były także połączenia do Grudziądza. Na ten moment nie zostały one jeszcze przywrócone ze względu na trudności finansowe przewoźnika. Co z pozostałymi kursami regionalnymi, m.in. połączeniami pomiędzy Chełmnem a Toruniem?

REKLAMA

Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji komunikacyjnej znaleźli się nasi mieszkańcy i podejmujemy na ten moment wszystkie możliwe działania, aby realizacja kursów regionalnych została przywrócona. Bez względu na okoliczności część kursów zawsze powinna łączyć nasze miasto z innymi, większymi w regionie, i takie jest nasze stanowisko – podkreśla Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna. – Jako miasto nie mamy jednak możliwości skorzystania ze wszystkich narzędzi, dlatego konieczne było podjęcie współpracy na poziomie wojewódzkim.

Włodarze Chełmna odbyli już spotkania z samorządowcami, m.in. Piotrem Całbeckim, marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego, oraz przedstawicielem przewoźnika. W najbliższym czasie planowane jest także spotkanie z wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego Anetą Jędrzejewską.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *