Kombinezony ochronne dla medyków. Samorząd województwa przyjmuje zgłoszenia

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Szpitalny oddział ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Urząd Marszałkowski zakupił środki ochrony osobistej dla publicznych szpitali i przychodni z regionu. Kombinezony, maski, fartuchy i rękawice ochronne dostępne są bezpłatnie, po złożeniu zamówienia.

Zakupu dokonano w ramach marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 i łagodzenia jej skutków w sferze politycznej i gospodarczej.

REKLAMA

– Takie rzeczy przydadzą się w szpitalach i przychodniach także w sytuacji powszechnych szczepień antycovidowych pracowników medycznych. W razie konieczności zapewniamy transport materiałów do miejsca przeznaczenia – informuje marszałek województwa Piotr Całbecki.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem soi@kujawsko-pomorskie.pl. Zamówienia odbierać można z magazynu Centrum Konferencyjnego Daglezja w Przysieku.

Marszałkowski pakiet antykryzysowy wart jest 910 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Segment medyczny pakietu sięga kwoty 130 mln zł, przeznaczonych m.in. na zakup aparatury leczniczej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej, urządzeń i środków dezynfekcyjnych oraz potrzebnych służbie zdrowia w obecnej sytuacji rozwiązań teleinformatycznych, jak i niezbędne działania inwestycyjne.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *