Koło Kobiet Aktywnych z Bielczyn zaprosiło do wspólnej sportowej zabawy

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Fot. Koło Kobiet Aktywnych Od-Nova Bielczyny / Facebook

Bieganie to sport dla każdego – również dla najmłodszych! Już ośmiolatki, a nawet młodsze dzieci, mogą wziąć udział w sportowej rywalizacji w ramach cyklu „Bielczyny biegają”, zorganizowanego przez Koło Kobiet Aktywnych OD-NOVA z Bielczyn w gminie Chełmża.

Koło Kobiet Aktywnych OD-NOVA z Bielczyn jest aktywne nie tylko z samej nazwy. Siedem kobiet, które czynnie działają w kole, z radną Katarzyną Lewandowską na czele, postanowiło zaangażować najmłodszych mieszkańców Bielczyn. Wspólnie stworzyły projekt „Bielczyny biegają”, który ma zachęcać maluchy do wyjścia z domu. 

REKLAMA

„Bielczyny biegają” to cykl czterech biegów tematycznych dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych. Będą odbywać się od sierpnia do października na terenie wsi.

– Pomysł napisania tego projektu zrodził się przy okazji Biegu Miłosierdzia na trasie Chełmża – Bielczyny, który współorganizowałyśmy w maju z okazji odpustu ku czci bł. Juty. Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem i postanowiłyśmy zrobić coś kolejnego. Dodatkowo zawnioskowałyśmy o dofinansowanie na nasze działania i się udało – mówi Katarzyna Lewandowska.

Projekt podzielony został na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria to bieg na 200 m dla dzieci z rocznika 2011 i młodszych, bieg na 700 m dla dzieci z roczników 2007-2010 oraz bieg na 1400 m dla dzieci urodzonych w 2006 r. Pierwszy bieg odbył się 11 sierpnia i zatytułowany został „Bieg dożynkowy” (każdy cykl będzie nosił inny tytuł). Jak deklarują organizatorzy, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców wsi. Kolejne sportowe zawody odbędą się 1 września, 22 września i 6 października (to będzie ostatni bieg). Każdy z uczestników otrzyma medal za udział, a pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone pamiątkowym pucharem i dyplomem. Na ostatnich zawodach zostaną podsumowane wyniki – jeżeli uczestnik wziął udział we wszystkich czterech biegach, może powalczyć o pamiątkową statuetkę. 

Organizatorom za pozyskane dotacje zewnętrzne udało się kupić akcesoria do profesjonalnego przygotowania zawodów – bramę i zegar. 

– W dalszym ciągu poszukujemy osób, które chcą wspomóc naszą inicjatywę finansowo. Naszym celem jest zaangażować dzieciaki do odejścia od komputera i rozpoczęcia aktywnego stylu życia – podkreśla Katarzyna Lewandowska.

Projekt „Bielczyny biegają” współfinansowany jest z programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz gminy partnerskie: Chełmża, Grudziądz, Książki, Lisewo, Wąpielsk.

Niewykluczone, że w przyszłości w Bielczynach będą organizowane zawody również dla dorosłych. 

Koło Kobiet Aktywnych OD-NOVA działa od 6 lat. Organizuje szereg imprez, które integrują lokalną społeczność, m.in. Dzień Kobiet, Święto Truskawki, Familiadę dla całych rodzin, mikołajki czy wigilię. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *