Koło Kobiet Aktywnych z Bielczyn zaprosiło do wspólnej sportowej zabawy

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
Fot. Koło Kobiet Aktywnych Od-Nova Bielczyny / Facebook

Bieganie to sport dla każdego – również dla najmłodszych! Już ośmiolatki, a nawet młodsze dzieci, mogą wziąć udział w sportowej rywalizacji w ramach cyklu „Bielczyny biegają”, zorganizowanego przez Koło Kobiet Aktywnych OD-NOVA z Bielczyn w gminie Chełmża.

Koło Kobiet Aktywnych OD-NOVA z Bielczyn jest aktywne nie tylko z samej nazwy. Siedem kobiet, które czynnie działają w kole, z radną Katarzyną Lewandowską na czele, postanowiło zaangażować najmłodszych mieszkańców Bielczyn. Wspólnie stworzyły projekt „Bielczyny biegają”, który ma zachęcać maluchy do wyjścia z domu. 

REKLAMA

„Bielczyny biegają” to cykl czterech biegów tematycznych dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych. Będą odbywać się od sierpnia do października na terenie wsi.

– Pomysł napisania tego projektu zrodził się przy okazji Biegu Miłosierdzia na trasie Chełmża – Bielczyny, który współorganizowałyśmy w maju z okazji odpustu ku czci bł. Juty. Bieg cieszył się dużym zainteresowaniem i postanowiłyśmy zrobić coś kolejnego. Dodatkowo zawnioskowałyśmy o dofinansowanie na nasze działania i się udało – mówi Katarzyna Lewandowska.

Projekt podzielony został na trzy kategorie wiekowe. Pierwsza kategoria to bieg na 200 m dla dzieci z rocznika 2011 i młodszych, bieg na 700 m dla dzieci z roczników 2007-2010 oraz bieg na 1400 m dla dzieci urodzonych w 2006 r. Pierwszy bieg odbył się 11 sierpnia i zatytułowany został „Bieg dożynkowy” (każdy cykl będzie nosił inny tytuł). Jak deklarują organizatorzy, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców wsi. Kolejne sportowe zawody odbędą się 1 września, 22 września i 6 października (to będzie ostatni bieg). Każdy z uczestników otrzyma medal za udział, a pierwsze trzy miejsca zostaną nagrodzone pamiątkowym pucharem i dyplomem. Na ostatnich zawodach zostaną podsumowane wyniki – jeżeli uczestnik wziął udział we wszystkich czterech biegach, może powalczyć o pamiątkową statuetkę. 

Organizatorom za pozyskane dotacje zewnętrzne udało się kupić akcesoria do profesjonalnego przygotowania zawodów – bramę i zegar. 

– W dalszym ciągu poszukujemy osób, które chcą wspomóc naszą inicjatywę finansowo. Naszym celem jest zaangażować dzieciaki do odejścia od komputera i rozpoczęcia aktywnego stylu życia – podkreśla Katarzyna Lewandowska.

Projekt „Bielczyny biegają” współfinansowany jest z programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz gminy partnerskie: Chełmża, Grudziądz, Książki, Lisewo, Wąpielsk.

Niewykluczone, że w przyszłości w Bielczynach będą organizowane zawody również dla dorosłych. 

Koło Kobiet Aktywnych OD-NOVA działa od 6 lat. Organizuje szereg imprez, które integrują lokalną społeczność, m.in. Dzień Kobiet, Święto Truskawki, Familiadę dla całych rodzin, mikołajki czy wigilię. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *