Kolejny tydzień z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. Co tym razem?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Zajęcia z języka polskiego w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Przed nami kolejny tydzień z Kujawsko-Pomorską e-Szkołą. Tym razem uczniowie będą mogli dowiedzieć się więcej o powstaniu listopadowym, ułamkach dziesiętnych, czy zadaniach maturalnych z matematyki. To doskonała szansa dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty albo po prostu przygotować się do egzaminów.

– Po wakacjach formuła naszej e-Szkoły uległa zmianie. Wszystkim naszym sympatykom proponujemy popołudniowe zajęcia pozalekcyjne i uzupełniające wiedzę zdobywaną w szkole. W naszym planie lekcji są nie tylko zajęcia z języka polskiego, matematyki, chemii, historii, biologii, języka angielskiego, ale też takie, które będą pomocą w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty i matury – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

REKLAMA

W planie zajęć na dziś (poniedziałek) lekcje języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Z kolei jutro (wtorek) czekają nas zajęcia z angielskiego, poświęcone nawykom żywieniowym i zdrowemu trybowi życia. Podczas lekcji historii dowiemy się więcej o Królestwie Polskim z lat 1815 – 1830, a dla maturzystów przygotowano zadania maturalne z matematyki.

Środa to z kolei czas na spotkanie z twórczością Jana Kochanowskiego podczas lekcji języka polskiego. Również w środę odbędą się zajęcia z fizyki, geografii oraz biologii. W czwartek transmitowane będzie cotygodniowe spotkanie z księdzem Damianem Wasilewskim, który opowie o ludzkiej dojrzałości w kontekście wiary. Z kolei uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się więcej o działaniach na ułamkach oraz o bryłach przestrzennych podczas lekcji matematyki. W czwartek również lekcje biologii i chemii. Na zakończenie tygodnia odbędą się lekcje fizyki, a także języka niemieckiego i angielskiego. 

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.