Kolejny tydzień z e-Szkołą. Co w planie?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła już od ponad roku młodzieży w nauce. W dobie zdalnego nauczania jest nieocenioną pomocą dla przygotowujących się do egzaminów, choć jej rola zmieniała się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Kolejny tydzień nauczania właśnie się rozpoczął. Czego można się dziś spodziewać?

Obecnie e-Szkoła skupia się głównie na przygotowaniu ósmoklasistów i maturzystów do egzaminów końcowych. W tym tygodniu w planie zajęć przewidziano lekcje o polskiej kulturze na przełomie XIX i XX wieku, obwodach elektrycznych czy liście formalnym w języku angielskim. Zajęcia nadawane są każdego dnia od godz. 16:00. Plan zajęć na obecny tydzień znaleźć można tutaj.

REKLAMA

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek województwa Piotr Całbecki.

Lekcje na żywo i zapisane transmisje można oglądać na czterech kanałach:

Pomysł powstania Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły był odpowiedzią na zamknięcie szkół z powodu wybuchu pandemii. Jej początki sięgają marca ubiegłego roku. Projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem, że transmisje kontynuowano nawet w wakacje. Od nowego roku szkolnego zmieniono nieco formułę – wynikało to z faktu powrotu do nauczania stacjonarnego. Teraz w ofercie znajdują się zajęcia popołudniowe, które poszerzają zainteresowania i pomagają w przygotowaniu do egzaminów.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.