Kolejne szkoły w powiecie chełmińskim zostały doposażone w sprzęt komputerowy [ZDJĘCIA]

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Powiat chełmiński dokonał zakupu kolejnych 24 laptopów. Sprzęt będzie wykorzystywany w formie wsparcia zdalnego nauczania. Projekt jest w 100 proc. dofinansowywany z budżetu Unii Europejskiej, a łączne wsparcie dla samorządu powiatowego to 80 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Chełmnie uzyskało 80 tys. zł dofinansowania do realizacji projektu grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Projekt jest wdrażany w ramach Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa” na lata 2014-2020 i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju. Jego celem jest m.in. zwiększenie powszechności dostępu do szybkiego internetu oraz wyeliminowanie różnic terytorialnych w dostępie do szerokopasmowego internetu. Umowa na dofinansowanie została podpisana 21 kwietnia i od tamtego czasu sprzęt do zdalnej nauki jest sukcesywnie nabywany przez powiat chełmiński.

REKLAMA

Pierwszy sprzęt, zakupiony przez Starostwo Powiatowe w Chełmnie w ramach realizacji projektu „Zdalna Szkoła”, trafił do Zespołu Szkół nr 2 im. Adama Mickiewicza w Chełmnie. Było to 20 tabletów. Tym razem powiat chełmiński zakupił 24 laptopy. Pod koniec lipca laptopy trafiły do Zespołu Szkół nr 1 w Chełmnie, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Grubnie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie. 

Laptopy umożliwią uczniom bardziej efektywny udział w zdalnych lekcjach. Będą także pełnić funkcję wsparcia nauczycieli w realizacji założeń kształcenia na odległość. Lekcje będą mogły być przeprowadzane w dowolnym miejscu, w zależności od potrzeb uczniów i nauczycieli. Z jednej strony realizacja podstawy programowej będzie dzięki temu skuteczniejsza, a z drugiej komunikacja pomiędzy nauczycielami i uczniami nie będzie zakłócona.

Wsparcie rządowe w organizacji zdalnych zajęć jest tym bardziej istotne wobec zwiększającej się w ostatnim czasie liczby zakażeń. Uczniowie wracają do zajęć stacjonarnych, ale sytuacja epidemiczna wciąż dynamicznie się zmienia. Zakupione tablety i laptopy będą mogły być wykorzystywane także na zajęciach w szkołach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *